Czy znalazłeś już chwilę, żeby pomyśleć o  zimowym urlopie? :) Jeśli wybierasz się za granicę lub postanowiłeś, że mimo niezbyt sprzyjającej aury za oknem nauczysz się kilku słówek, mamy dla Ciebie idealną propozycję :) Po bestsellerowej książce Angielski w tłumaczeniach. Sytuacje przyszedł czas na francuską wersję naszego hitu. Z tą książką na pewno nie dasz plamy w zagranicznym towarzystwie i znacznie poszerzysz listę znanych Ci słówek.

Jak się uczyć?

Łatwiej, niż Ci się wydaje! Książka została podzielona na 55 rozdziałów, a każdy z nich to ogromna porcja nowych słówek i wyrażeń. Jeżeli jeszcze nie wiesz, w jakich sytuacjach możesz usłyszeć od Francuza, że jakaś sprawa „to nie twoje cebule“, i wciąż nie jesteś pewien, w jaki sposób życzyć koledze powodzenia na egzaminie – to doskonała okazja, żeby poszerzyć swoją wiedzę. W zapamiętywaniu nowo poznanych wyrażeń i słówek pomocne będą zdania, w które obfituje każdy z rozdziałów. Nauka polega na przysłonięciu francuskiej wersji zdań i zapisaniu własnego tłumaczenia obok wersji polskiej. Taki system nauki sprawia, że możemy od razu sprawdzić efekty i upewnić się, jak powinna brzmieć poprawna wersja tłumaczonego przez nas zdania.

Płyta

Powyższe ćwiczenie możemy wykonywać zarówno z nagraną na płycie francusko-polską wersją kursu, jak i bez niej. Nie jesteśmy skazani wyłącznie na słuchanie obu lektorów: możemy również korzystać tylko z wersji francuskiej, która pomoże nam osłuchać się z językiem i rozwijać umiejętność rozumienia ze słuchu.

Tematy

Tematy rozdziałów dotyczą najczęściej przytrafiających się za granicą sytuacji (m.in. wizyty u lekarza, jazdy taksówką czy rezerwacji pokoju hotelowego). Autorzy wszystkich wersji językowych opracowywali swoje książki, uwzględniając panujące w danym kraju zasady i obowiązujące w nim obyczaje. Książka Francuski w tłumaczeniach. Sytuacje została na przykład poszerzona o dodatkowy rozdział na temat kulinariów – dyskusje o jedzeniu stanowią przecież integralną część życia Francuzów.

 

Ilustracje

Ich zadaniem jest nie tylko cieszyć oko – każda z nich to również doskonały materiał do ćwiczeń. Możemy zarówno opisywać widoczne na obrazku przedmioty i sytuacje, używając

słownictwa poznanego w danym rozdziale, jak i tworzyć własne historyjki na jego podstawie.

Motywacja

Na początku książki znajdziesz przydatną tabelę. Skorzystają z niej w szczególności Ci, którzy mają problemy z motywacją do regularnej nauki.

Więcej o książce Francuski w tłumaczeniach. Sytuacje znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz