Masz już plany na wakacje? Jeśli wybierasz się za granicę lub chcesz podszlifować swoją znajomość języka niemieckiego to coś idealnego dla Ciebie. :) Po wydaniu bestsellerowej książki Angielski w tłumaczeniach. Sytuacje pora na język niemiecki. Ta pozycja na pewno pomoże Ci odnaleźć się w każdej sytuacji i znacznie poszerzy zasób Twojego słownictwa.

Wiele sytuacji z życia codziennego wymaga umiejętności porozumiewania się w języku obcym. Dzięki książce Niemiecki w tłumaczeniach. Sytuacje nie tylko poznasz i  wzbogacisz niezbędne słownictwo, ale także nauczysz się odpowiednio stosować je w  kontekście. Aby pomóc Ci w codziennej komunikacji, zebraliśmy najbardziej przydatne słownictwo, pokazaliśmy je w charakterystycznych kontekstach językowych, które przypisaliśmy do odpowiednich sytuacji. Książka składa się z 54 rozdziałów – sytuacji życia codziennego. Zawiera tematy takie jak: w taksówce, na lotnisku, w restauracji, w banku, u mechanika, na rozmowie kwalifikacyjnej, w aptece, u lekarza i wiele innych.

 Jak ćwiczyć z książką Niemiecki w tłumaczeniach. Sytuacje?

W każdym rozdziale znajduje się lista zdań. Po lewej stronie znajdują się zdania po polsku oraz miejsce do zapisania tłumaczenia. Po stronie prawej znajdziesz tłumaczenie zdań na język niemiecki i dymki, w których umieszczone zostało między innymi słownictwo dotyczące danej tematyki. Zakryj zdania w języku niemieckim i spróbuj je odtworzyć samodzielnie, korzystając ze zdań w języku polskim. Następnie sprawdź poprawność swoich tłumaczeń, a w razie błędów zaznacz wyrażenie do powtórki.

w tłumaczeniach - jak korzystać i uczyć się samodzielnie

Dołączona płyta CD umożliwi Ci ćwiczenie umiejętności mówienia. Możesz z niej korzystać w każdej chwili, bez konieczności trzymania książki w ręku. Na płycie usłyszysz zdania po polsku, które powinieneś przetłumaczyć nKurs audio (mp3) dołączony do książki na płycie CDa głos, porównując następnie swoje tłumaczenie z wersją niemiecką. Wszystkie zdania są też nagrane tylko w wersji niemieckiej. Będziesz więc miał okazję ćwiczyć umiejętność rozumienia ze słuchu. Gdy tylko usłyszysz zdanie, które jest dla Ciebie niezrozumiałe, zajrzyj do książki, aby wzrokowo sprawdzić jego znaczenie.

Ilustracje
W każdym rozdziale na górze strony znajdziesz wyjątkowe ilustracje. Spróbuj je opisać używając poznanego słownictwa lub podaj przykładowe zdania, które mogą wypowiadać osoby znajdujące się na nich.
Ilustracje z książki Niemiecki w tłumaczeniach. Sytuacje
Ilustracja z rozdziału 6. (Am Bahnhof)
Motywacja

Na początku książki znajdziesz przydatną tabelę. Skorzystają z niej w szczególności Ci, którzy mają problemy z motywacją do regularnej nauki.

Tabela motywująca do regularnej nauki
 Więcej o książce Niemiecki w tłumaczeniach. Sytuacje znajdziesz tutaj.
W sklepie internetowym prestonpublishing.pl możesz zamówić książkę w PRZEDSPRZEDAŻY! :)

Dodaj komentarz