seriale w języku angielski dla uczniów

W związku z tym, że bardzo często słyszymy pytania o dobre seriale angielskie dla uczniów, postanowiliśmy zebrać te, które znamy i stworzyć listę sprawdzonych i dobrych seriali do oglądania dla osób uczących się angielskiego. Oto one:

 1. Extra – jest to serial dla osób początkujących. Opowiada historię dwóch współlokatorek oraz ich sąsiada i Argentyńczyka Hektora, który razem z bohaterami będzie „szlifował” swój angielski. Serial jest odpowiedni dla uczniów nawet na poziomie podstawowym, gdyż właściwie został stworzony z myślą o uczniach języka angielskiego. Bohaterowie mówią wolno, łatwo można zrozumieć to, co mówią, a jednocześnie używają języka płynnie i naturalnie. Bardzo polecam szczególnie osobom na niższych poziomach, dla których inne seriale mogą jeszcze wydawać się za trudne. Sama uczę się francuskiego i oglądam francuską wersję tego serialu i uważam, że świetnie się sprawdza dla początkujących. Prawie wszystkie odcinki można znaleźć na youtube.
 2. Ugly Betty – amerykański odpowiednik polskiej ‘Brzyduli’. Polecam szczególnie pracującym, ze względu na to, iż akcja rozgrywa się w firmie, gdzie język biznesowy, rozmowy w biurze, na spotkaniach, telefoniczne z klientami i cała masa innych rozmówek biznesowych są na porządku dziennym. Dodatkowo jest to bardzo fajny i zabawny serial, a bohaterowie zwykle mówią wyraźnie i nie za szybko. Wszystkie odcinki można znaleźć na youtube, co jest dużym plusem.
 3. Lost – wielu z nas na pewno kojarzy ten serial. To, co w nim jest naprawdę wartościowego, to fakt, że bohaterami są osoby różnych narodowości, co daje nam możliwość słuchania praktycznie wszystkich akcentów począwszy od amerykańskiego, brytyjskiego, szkockiego, australijskiego, nawet po nienatywnych bohaterów z krajów azjatyckich, z którymi coraz częściej nawiązujemy kontakty, właśnie w języku angielskim. Serial dodatkowo wciąga, dzięki czemu dużo oglądamy, więc i dużo słuchamy, i dużo się uczymy!
 4. The worst week of my life – jest to serial brytyjski dla wielbicieli brytyjskiego akcentu. Serial składa się z 2 sezonów, każdy po 7 odcinków i jest przezabawny!!! Każdy odcinek to jeden dzień z życia pary w tygodniu, w którym biorą ślub. W drugim sezonie natomiast jest to tydzień tuż przed narodzeniem ich pierwszego dziecka. Serial można praktycznie obejrzeć jednym ciągiem, aż tak wciąga. Szczerze polecam.
 5. Modern family – kolejny bardzo dobry i zabawny serial, tempo mówienia jest dość szybkie, ale wiadomo, że tak to później bywa w prawdziwym życiu i sytuacjach, ludzie mówią szybko, i im więcej będziemy się wsłuchiwać w naturalne tempo rozmów, tym lepiej dla nas. Serial jest bardzo dobry i bardzo zabawny. Polecam.
 6. Dla początkujących oraz dla osób, którzy mają małe dzieci, polecam też bajki po angielsku, np. ‘Charlie & Lola’, ‘Świnka Peppa’. Można oglądać z maluchami i przy okazji samemu ćwiczyć słuchanie i słownictwo. Dostępne na youtube.
 7. Od wielu osób słyszałam też, że ‘How I met your mother’ to dobry serial. Niemniej jednak, sama go nie oglądałam.
 8. Polecam też program ‘the Graham Norton Show’. Nie jest to wprawdzie serial, ale bardzo ciekawy talk-show, gdzie możemy posłuchać dobrych i zabawnych wywiadów ze sławnymi osobami. Dostępne na youtube. Polecam! Czasami może wydawać się trudne do zrozumienia dla osób na niższym poziomie, ale tutaj można właśnie wsłuchać się w żywy język.

Myślę, że słuchanie jest bardzo ważną częścią nauki języka i zarazem bardzo przyjemną formą spędzania wolnego czasu. Powyższe seriale i programy są naprawdę bardzo dobre i dzięki nim możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Polecam.

Jeśli znacie jeszcze jakieś fajne i sprawdzone seriale, podzielcie się w komentarzach:)

 

7 komentarzy

 1. Pingback: Darmowe materiały do nauki angielskiego - kobietyprzykawiepl

 2. Dla mnie absolutnym numerem 1 jest amerykański serial “The Big Bang Theory”, bardzo śmieszny, wiele nawiązań do kultury amerykańskiej, a przy tym można podłapać trochę słownictwa naukowego.

  Poza tym oczywiście nieśmiertelne “Friends” :)

 3. Polecam amerykańską wersję brytyjskiego serialu “The Worst Week of My Life”, zatytułowaną po prostu “Worst Week”. Jeden sezon, szesnaście odcinków. Sporo zabawnych sytuacji i dialogów opartych na grze słów, idiomach i potocznym angielskim.

Dodaj komentarz