Opowieść o angielskich czasach

AngOpo

Nowa książka

Liczba czasów gramatycznych Cię przytłacza? Chcesz zrozumieć teorię i zacząć poprawnie stosować je w praktyce? Ta książka to już trzecie wydanie Opowieści o angielskich czasach. Zyskała ona nową szatę graficzną, a co najważniejsze – została wzbogacona zarówno o nowe komentarze, jak i ćwiczenia. To klucz do poznania logicznego i spójnego systemu czasów języka angielskiego. Dzięki niej nauka ich wszystkich okaże się łatwiejsza!

44,90 zł

Książka powstała zarówno dla osób, które dopiero zaczynają naukę angielskiego, jak i dla tych, które znają większość czasów albo wszystkie, ale nie zawsze udaje im się dobrać ten odpowiedni (poziom A2-C2). Aspektowe spojrzenie na angielskie czasy pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości, które wciąż mogą występować w Twojej gramatycznej świadomości języka angielskiego.

Dzięki tej książce:

 • poznasz teorię czasów angielskich przedstawioną w rzeczowy sposób,
 • zrozumiesz, kiedy należy używać aspektów simplecontinuousperfect perfect continuous,
 • dzięki sugestywnym opisom zapamiętasz znaczenie użycia każdego z aspektów,
 • ciekawe i nieszablonowe ćwiczenia pozwolą Ci intuicyjnie i bez zastanowienia używać poprawnych form gramatycznych.

Przekonaj się, co kryją w sobie aspekty czasowe i używaj angielskich czasów jak rodowity Anglik.


Kliknij tutaj, aby zobaczyć przykładowe rozdziały z książki. Przykładowy rozdział książki pdf "Niemiecki w tłumaczeniach 1"

Od autora:
Liczba angielskich czasów gramatycznych (kilkanaście) niezmiennie przytłacza Polaków, którym najpierw trudno pojąć ich teorię, a następnie zacząć w miarę poprawnie używać ich w praktyce. Niniejsza książka ma na celu pokazanie ich wszystkich jako logicznego i spójnego systemu, rządzącego się zaledwie czterema regułami. Okazuje się bowiem, że ten proces poznawczy można uczynić trzy razy łatwiejszym, a to dzięki czterem aspektom rządzącym całym systemem angielskiej czasowości. Gdy zrozumiesz, co oznacza, że jakiś czas jest simple, continuous, perfect lub perfect continuous, nie będziesz miał problemu z żadnym angielskim czasem, gdyż każdy z nich odwołuje się do jednego ze wspomnianych czterech aspektów. Past Simple, Present Simple czy Future Simple to trzy różne czasy, ale tylko jeden aspekt – simplePast Perfect, Present Perfect czy Future Perfect są przedstawiane jako trzy odrębne czasy, których należy uczyć się oddzielnie, podczas gdy tak naprawdę wystarczy zrozumieć, co to znaczy, że dowolny czas jest perfect, by od razu wszystkie one zajęły swoje miejsce w angielskim systemie gramatycznym. Tak samo jest w przypadku czasów typu continuous i perfect continuous: przekonaj się, co kryją w sobie te dwa kolejne aspekty, a następnych sześć czasów od razu przestanie być tajemnicą.

Znajdziesz tu także różne jakościowo ćwiczenia – takie, które trenują poprawność form gramatycznych, oraz takie, które idą znacznie dalej – dotykają znaczeń przekazywanych przez te formy, tak by ostatecznie móc je wybierać intuicyjnie, bez zastanawiania się nad ich poprawnością, dokładnie tak jak czynimy to w języku ojczystym.

Możesz korzystać z tej książki, jeśli dopiero zaczynasz naukę angielskiego (wtedy sięgaj po stosowne rozdziały w miarę postępu w nauce), ale także wtedy, gdy już znasz większość czasów lub wszystkie z nich, ale nie zawsze udaje Ci się dobrać ten odpowiedni. Aspektowe spojrzenie na angielskie czasy pomoże Ci usunąć wszelkie niedomówienia, jakie wciąż mogą występować w Twojej gramatycznej świadomości angielskiego, rzucając cień przynajmniej na niektóre zastosowania takiego czy innego czasu.


Informacje techniczne:

 • autor: Adam Urban
 • ISBN: 978-83-64211-53-3
 • cena: 39,90 PLN (w tym 5% VAT)
 • oprawa: broszurowa
 • liczba stron: 288
 • rok wydania: 2016
 • format: 170 x 235 mm.
Stopień 
2018-08-31

W końcu...

... ktoś wytłumaczył w sposób tak zrozumiały zawiłości angielskich czasów.
Do czasów podchodziłem już kilka razy ale nigdy nie byłem do końca zadowolony bo nauka sprowadzała się właściwie do wkuwania.
Tu Pan Adam (szacun Panie Adamie) poskładał to w logiczną całość, gdzie po przeczytaniu pierwszego rozdziału już czuje się temat. Człowiek doznaje dosłownie olśnienia.
Oczywiście nie liczcie, że resztę rozdziałów można sobie odpuścić, trzeba przerobić całość ale gwarantuję, ze się opłaci.
W kategorii książek do języka angielskiego dla mnie pozycja nr. 1.

  Stopień 
  2018-06-07

  Bardzo dobra książka

  Czytałam kilka książek od dechy do dechy żeby zrozumieć czasy i jestem zdania że ta książka jest świetna. Jasno, klarownie napisana aby "poczuć " czasy i myślenie Brytyjczyka. Dla mnie bomba ale uwaga nie ma tu sensu stricte gramatyki jak odmiana przez osoby co jest w podręcznikach do angielskiego . To opowieść o użyciu czasów. Uważam że to niezbędny dodatek do suchej książki z gramatyką.

   Stopień 
   2018-02-15

   Polecam bez wahania

   Ukończyłem NKJO w którym uczył p. Adam Urban. Książka warta 5x więcej, ponieważ metody nauczania dały mi doskonałą bazę do dalszego zagłębienia się w j. angielski.

    Napisz swoją opinię!

    Napisz recenzję

    Opowieść o angielskich czasach

    Opowieść o angielskich czasach

    Liczba czasów gramatycznych Cię przytłacza? Chcesz zrozumieć teorię i zacząć poprawnie stosować je w praktyce? Ta książka to już trzecie wydanie Opowieści o angielskich czasach. Zyskała ona nową szatę graficzną, a co najważniejsze – została wzbogacona zarówno o nowe komentarze, jak i ćwiczenia. To klucz do poznania logicznego i spójnego systemu czasów języka angielskiego. Dzięki niej nauka ich wszystkich okaże się łatwiejsza!

    Produkty Powiązane