O Preston Publishing

O nas

Preston Publishing jest polskim wydawnictwem językowym, które istnieje na rynku już od 2013 roku. Wydajemy książki do nauki języków obcych w zupełnie nowej formie. Pierwsza seria zatytułowana Angielski w tłumaczeniach. Gramatyka od razu zyskała ogromną popularność. Po niej wydana została kolejna do nauki słownictwa biznesowego Angielski w tłumaczeniach. Business. Unikalność naszych publikacji jest ceniona przez nauczycieli i uczniów. Materiały są doskonałym uzupełnieniem każdego kursu, zarówno dla ucznia, jak i nauczyciela, oraz świetnie sprawdzają się jako podręczniki do samodzielnej nauki języka. Wydawnictwo prężnie się rozwija: w serii ukazały się już książki do nauki języka hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego i portugalskiego.

Cele wydawnictwa

Chcemy, aby zarówno uczący się, jak i nauczyciele poznali sposób nauki wypracowany przez autorów książek i sami zaczęli z niego korzystać. Jesteśmy pewni, że jeszcze szersze grono uczniów i nauczycieli znajdzie w podręcznikach prosty, przystępny i skuteczny sposób nauki języków obcych. Sprawdzają się one bowiem nie tylko jako doskonałe materiały do samodzielnej nauki, ale także jako idealne uzupełnienie regularnych kursów.

Oferta wydawnicza

Zapraszamy do pobrania oferty wydawniczej 2021.

W celu uzyskania szczegółowej oferty dla hurtowni i dystrybucji prosimy o kontakt pod numerem: 607 854 497 bądź pod adresem e-mailowym: biuro@prestonpublishing.pl

O autorach

Magdalena Filak — z wykształcenia anglistka i ekonomistka, z zamiłowania iberystka. Doświadczenie jako nauczyciel języka zdobywała najpierw w Polsce, a następnie przez kilka lat w Madrycie, ucząc w międzynarodowych korporacjach oraz na uniwersytecie. Praca w charakterze lektora zaowocowała współtworzeniem serii W tłumaczeniach do nauki języków angielskiego oraz hiszpańskiego. Studia ekonomiczne i nauczanie języka biznesowego w różnych branżach wykorzystała, współtworząc serię Angielski w tłumaczeniach. Business. Miłośniczka języka hiszpańskiego i kultury hiszpańskiej. Przez kilka lat spędzonych w Madrycie poznawała tajniki języka hiszpańskiego, którymi dzieli się z czytelnikami serii Hiszpański w tłumaczeniach.

Filip Radej — specjalista w dziedzinie metodologii nauczania języka angielskiego. Stopień naukowy uzyskał w Wielkiej Brytanii. Dzięki kwalifikacjom do nauczania w szkołach publicznych w Anglii (QTS) zdobył doświadczenie jako nauczyciel, pracując z młodzieżą brytyjską oraz studentami. Umiejętności nabyte podczas studiów w Hensley Business School w Wielkiej Brytanii pozwoliły mu przez kilka lat kontynuować pracę w roli nauczyciela języka angielskiego w Hiszpanii — w korporacjach, uczelniach wyższych i urzędach państwowych. Obecnie naucza w Polsce oraz współtworzy książki z serii Angielski w tłumaczeniach.

Justyna Plizga — autorka serii Niemiecki w tłumaczeniach. Gramatyka. Absolwentka filologii germańskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Równolegle studiowała w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Nauczaniem języka niemieckiego zajmuje się od 10 lat. Doświadczenie zdobywała prowadząc różnego rodzaju szkolenia językowe w Polsce, Niemczech i Hiszpanii. Specjalizuje się w nauczaniu osób dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania, w nauczaniu języka biznesowego i specjalistycznego oraz w treningach językowych i kulturowych przygotowujących do różnego rodzaju wyjazdów do krajów niemieckojęzycznych i współpracy z firmami z tego regionu. Obecnie prowadzi w Warszawie szkołę języka niemieckiego OttoSchule (www.ottoschule.pl).

Katarzyna Foremniak — autorka podręcznika Włoski w tłumaczeniach. Gramatyka. Italianistka i polonistka, adiunkt w Katedrze Italianistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi zajęcia z języka włoskiego i przedmiotów językoznawczych oraz – w porozumieniu z Uniwersytetem w Sienie – glottodydaktykę języka włoskiego w ramach programu DITALS (Didattica dell’Italiano come Lingua Straniera). Prócz pracy akademickiej zajmuje się także tłumaczeniami i redakcją językową tekstów.

Adam Urban — metodyk, tłumacz oraz specjalista w nauczaniu gramatyki angielskiej (praktycznej, opisowej i kontrastywnej). Autor dwóch opracowań typu angielski w pigułce: Things to Remember about English oraz Things to Remember about More Advanced English, a także książki w oryginalny sposób wyjaśniającej użycie angielskich czasów w oparciu o cztery aspekty pt. Opowieść o angielskich czasach wydanej już dwukrotnie. W roku 2015 do kolekcji książek dołączyła pozycja Angielski w tłumaczeniach. Czasy — skuteczne repetytorium. Poza pracą zawodową opracowuje kolejne pozycje z dziedziny gramatyki języka angielskiego.

Aleksandra Srokowska — z wykształcenia filolog, właścicielka sieci szkół języka hiszpańskiego El sueño oraz autorka kilku programów nauczania. Posługuje się czterema językami obcymi i ma ponad 10-letnie doświadczenie jako nauczyciel oraz 5-letnie doświadczenie jako szkoleniowiec. Jest założycielką najpopularniejszej w Polsce strony poświęconej hiszpańskiej gramatyce. Jest także wielbicielką Kraju Basków, a w wolnych chwilach zajmuje się fotografią oraz improwizacją teatralną.

Katarzyna Kmieć-Krzewniak — absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Wyższej Szkoły Lingwistycznej, tłumaczka powieści dla dzieci, poradników, tekstów piosenek, nauczycielka języków angielskiego i niemieckiego, autorka materiałów edukacyjnych, właścicielka firmy językowej Germ-Anglo w Częstochowie i członkini zwyczajna Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. W nauczaniu dzieci stawia na jak najprostszy przekaz.

Przemysław Dębowiak — romanista i portugalista. Adiunkt w Zakładzie Filologii Portugalskiej i Przekładoznawstwa w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie prowadzi zajęcia z języka portugalskiego oraz powiązanych przedmiotów językoznawczych. Ponadto członek Pracowni Etymologii i Geolingwistyki w Instytucie Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk. Autor i współredaktor licznych tekstów naukowych, głównie z zakresu językoznawstwa romańskiego. Współautor słownika Wyrazy francuskiego pochodzenia we współczesnym języku polskim oraz akademickiego Wielkiego słownika języka polskiego (www.wsjp.pl). Owocem jego współpracy z wydawnictwem Preston Publishing jest seria Portugalski w tłumaczeniach. Gramatyka.

Marta Hałabis — absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Znajomość języka szlifowała podczas półtorarocznego pobytu w Wielkiej Brytanii. Z zamiłowania lingwistka, autorka piosenek i książek językowych dla dzieci. Od 12 lat pracuje jako nauczycielka j. angielskiego. Od kilku lat prowadzi również zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców. Niedawno rozpoczęła przygodę z tłumaczeniem na język polski literatury dziecięcej.