Jak się uczyć z Preston Publishing?

Książki ,,w tłumaczeniach" – skuteczny sposób nauki języków obcych

Czy kiedykolwiek podczas nauki języka przeszła Ci przez głowę myśl: „Nigdy tego nie zapamiętam i nie zrozumiem”? Serię książek „w tłumaczeniach” stworzyliśmy po to, by udowodnić, że nauka języka obcego nie musi być trudna. Wręcz przeciwnie: może sprawiać przyjemność i dawać wiele satysfakcji!  

Wszystko zależy od sposobu podania wiedzy. Dobry nauczyciel, który potrafi dostosować metodę nauczania do ucznia, to skarb – podobnie jest z podręcznikiem. Celem naszych książek jest przekazanie wiedzy na różnych poziomach zaawansowania w sposób łatwy, zrozumiały i skuteczny

Podręczniki  z serii „w tłumaczeniach” to praktyczne kursy języka obcego: angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego, rosyjskiego i portugalskiego. Stanowią jednocześnie wygodne zeszyty ćwiczeń, w których możesz zapisać swoje odpowiedzi, a następnie sprawdzić ich poprawność.

Każdy podręcznik składa się z:

rozdziałów ułożonych zgodnie z zasadą stopniowania trudności, skupionych na jednym zagadnieniu gramatycznym lub tematycznym, 

pakietów zdań w języku polskim ćwiczących dane zagadnienie oraz ich tłumaczeń na język obcy, 

wskazówek w dymkach zawierających wiedzę teoretyczną, uwagi odnośnie najczęściej popełnianych błędów, synonimy, tabele odmian, ciekawostki językowe i kulturowe.

Wymowę zdań i rozumienie ze słuchu przećwiczysz z lektorami natywnymi dzięki kursom audio MP3 dostępnym na stronie dopobrania.prestonpublishing.pl. Kody do pobrania nagrań znajdziesz w książce. 

Książki językowe Preston Publishing. O metodzie w tlumaczeniach

Na czym polega nasza metoda „w tłumaczeniach”?

Metoda „w tłumaczeniach” przygotuje Cię do komunikacji w języku obcym w różnych sytuacjach życia codziennego dzięki połączeniu trzech elementów:

• praktyczne zdania z życia wzięte,
wyjaśnienia krok po kroku,
autentyczne, natywne nagrania.

Nauka każdego zagadnienia czy umiejętności, w tym także gramatyki w tej metodzie jest podporządkowana celom komunikacyjnym i wspiera świadomy proces przyswajania języka.

Jak uczyć się naszą metodą „w tłumaczeniach”? 

Krok 1. Otwórz książkę na wybranym zagadnieniu i zasłoń odpowiedzi po prawej stronie.

Krok 2. Przeczytaj zdanie w języku polskim i postaraj się je przetłumaczyć.

Krok 3. Sprawdź odpowiedź i dokonaj ewentualnej korekty.

Krok 4. Przeczytaj wskazówki umieszczone w dymku.

Krok 5. Odsłuchaj nagranego zdania z kursem MP3. 

Dlaczego warto korzystać z książek Preston Publishing?

Nasze podręczniki doskonale sprawdzają się w roli osobistego nauczyciela. Dzięki nim:

przyswoisz i powtórzysz najważniejsze konstrukcje gramatyczne i słownictwo na przykładzie zdań z życia codziennego,

udoskonalisz umiejętność rozumienia ze słuchu i mówienia przy zachowaniu pełnej poprawności gramatycznej,

będziesz się uczyć zgodnie z zasadą stopniowania trudności; każdy rozdział zawiera nowy materiał, wykorzystując jednocześnie wcześniej opracowane zagadnienia,

wchłoniesz wiedzę naturalnie, bo wskazówki znajdujące się obok zdań są podane w przystępny sposób; ułatwiają zrozumienie problemu i wspomagają naukę.

Już teraz sprawdź całą gamę książek wydawnictwa Preston Publishing!