Jak się uczyć z Preston Publishing?

Seria książek ,,w tłumaczeniach" – wyjątkowy sposób nauki języków obcych

Czy kiedykolwiek podczas nauki języka przeszła Ci przez głowę myśl: „Nigdy tego nie zapamiętam i nie zrozumiem”? Serię książek „w tłumaczeniach” stworzyliśmy po to, by udowodnić, że nauka języka obcego nie musi być trudna. Wręcz przeciwnie: może sprawiać przyjemność i dawać wiele satysfakcji.  

Wszystko zależy od sposobu podania i przekazania wiedzy. Dobry nauczyciel, który potrafi dostosować metodę nauczania do ucznia, to skarb. Podobnie jest z podręcznikiem. Celem naszych książek jest przekazanie praktycznej wiedzy na różnych poziomach zaawansowania w sposób łatwy, zrozumiały i skuteczny. 

Nasze podręczniki doskonale sprawdzają się w roli osobistego nauczyciela. Dzięki nim:

 • przyswoisz i powtórzysz najważniejsze konstrukcje gramatyczne na przykładzie zdań z życia codziennego,
 • udoskonalisz umiejętność rozumienia ze słuchu i mówienia przy zachowaniu pełnej poprawności gramatycznej,
 • będziesz się uczyć zgodnie ze stopniowaniem trudności; każdy rozdział zawiera nowy materiał, wykorzystując jednocześnie wcześniej opracowane zagadnienia,
 • wchłoniesz wiedzę naturalnie, bo wskazówki znajdujące się obok zdań są podane w przystępny sposób; ułatwiają zrozumienie problemu i wspomagają naukę.


Kursy języka obcego w zasięgu ręki

Nasze podręczniki są jak praktyczny kurs języka obcego; angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego, rosyjskiego i portugalskiego. Każdy z nich składa się z kilkudziesięciu rozdziałów, a dany rozdział przedstawia jedno zagadnienie gramatyczne lub tematyczne. Poszczególne rozdziały zawierają zdania w języku polskim oraz ich tłumaczenie na język obcy. Obok zdań znajdują się wskazówki dotyczące użycia słów, wyjaśnienia, uwagi odnośnie najczęściej popełnianych błędów, synonimy, tabele odmian, ciekawostki językowe i kulturowe, a także notatki dotyczące czasowników złożonych. Zdania dobraliśmy tak, aby wyczerpująco opisać dany temat i zwrócić uwagę na błędy popełniane przez Polaków.


Przede wszystkim przystępność. Jak się uczyć z Preston Publishing?

Każda książka stanowi jednocześnie wygodny zeszyt ćwiczeń, w którym możesz zapisać swoje odpowiedzi, a następnie sprawdzić ich poprawność.

 1. Otwórz książkę na wybranym zagadnieniu.
 2. Po lewej stronie znajduje się lista zdań w języku polskim – obok wpisz tłumaczenie zdania na język obcy.
 3. Sprawdź poprawność swojego tłumaczenia na sąsiedniej stronie.
 4. Przy odpowiedzi znajdziesz jednocześnie cenne wskazówki – wyjaśnienie zagadnienia, użycie innych form, informację o najczęściej popełnianych błędach, wyrażeniach idiomatycznych, porównanie zdania podobnego, a także odnośnik do odpowiedniego rozdziału, rozszerzającego dane zagadnienie.
 5. Wymowę, budowanie zdań i rozumienie ze słuchu możesz ćwiczyć z lektorami natywnymi dzięki kursom audio mp3 dostępnym na stronie https://dopobrania.prestonpublishing.pl. Kody do pobrania nagrań znajdziesz w każdej książce. 

Oto przykład budowy rozdziału:

nauka języka obcego z książkami z serii w tłumaczeniach
Dlaczego warto korzystać z naszych książek?

 • Przyswoisz wiedzę w sposób łatwy i przyjemny.
 • Szybko zaczniesz poprawnie używać nowego języka.
 • Pozbędziesz się typowych dla Polaków błędów.
 • Zyskasz pewność siebie w mówieniu.
 • Zrozumiesz zasady działania różnych mechanizmów językowych.

Już teraz sprawdź całą gamę książek wydawnictwa Preston Publishing!