Nowy rok to zawsze nowe początki! Jest to czas podsumowań, refleksji i wyciągania wniosków na przyszłość. Żegnając odchodzący rok, chcemy być lepszą wersją siebie, poprawić choć odrobinę swoje życie i rozpocząć nowe projekty, w których pokładamy wielkie nadzieje na przyszłość. W związku z tym wielu z nas tworzy listy postanowień noworocznych

Niektórzy uwielbiają wchodzić w nowy rok z nowymi postanowieniami, inni podchodzą do sprawy sceptycznie, twierdząc, że zmiany można wprowadzać zawsze, niezależnie od tego czy mamy lipiec, czy styczeń. Dla tych, którzy wiążą swoje postanowienia noworoczne z nauką języków obcych, utrzymanie swojego postanowienia staje się prostsze niż kiedykolwiek. Najtrudniejsze są zawsze dyscyplina i zaplanowanie swojej nauki. 

By odciążyć Cię od obowiązku organizowania swojego planu pracy, stworzona została seria książek do nauki języków obcych 365 na każdy dzień! Dzięki niej przyszły rok może się okazać najlepszą językową przygodą, a nauka języka obcego stanie się trwałą częścią Twojej tygodniowej rutyny. Wejdź w nowy rok z angielskim, francuskim, hiszpańskim lub niemieckim i postaw na językowe postanowienia!

Postanowienia noworoczne po angielsku. Zaplanuj rok w angielskim stylu! 

Systematyczna nauka angielskiego to klucz do sukcesu! Jeśli podstawy angielskiego są już dla Ciebie znane i marzy Ci się wejście na poziom średnio zaawansowany, to najlepszym przewodnikiem na drodze ku temu celowi będzie książka Angielski 365 na każdy dzień. Wraz z nią poszerzysz wiedzę o najważniejsze angielskie konstrukcje gramatycznesłownictwo czy wyrażenia idiomatyczne, które wzbogacą Twój język i sprawią, że będzie bardziej naturalny. 

Cały plan nauki został podzielony na tytułowe 365 dni, czyli 52 tygodnie. Każdy rozdział odpowiada jednemu tygodniowi, a jedno zagadnienie stanowi jeden dzień nauki. Każdy dzień tygodnia to inny temat: w poniedziałek poznasz nowe treści gramatyczne, które następnie przećwiczysz w zadaniach, dzięki którym każdy temat gramatyczny będzie ukazany w praktycznym użyciu; wtorki przeznaczone są na to, by wzbogacić Twoje angielskie słownictwo; w środy rozwiniesz swoją wiedzę na temat angielskich przyimków, a także zgłębisz tajniki angielskiej wymowy dzięki nagraniom z natywnym, brytyjskim lektorem; czwartki poświęcisz na tzw. phrasale, które dla wielu spędzają sen z powiek, jednak nie są wcale tak straszne, jak je malują; piątki zarezerwowane zostały na angielskie czasowniki nieregularne, idiomy oraz słowotwórstwo. 

Po intensywnym tygodniu nauki w weekend będziesz mieć okazję na solidną powtórkę zdobytej wiedzy, której wisienką na torcie stanowi niedzielna krzyżówka – idealna na relaks i językowy odpoczynek. Z takim planem nauka angielskiego w nowym rokubędzie bułką z masłem. Warto podjąć to wyzwanie! 

Nauka nowego języka jako postanowienie noworoczne. 365 dni z Prestonem!

Twoim celem jest inny język niż angielski? Twoje postanowienie noworoczne to wyjechać za granicę, przeżyć romantyczny weekend w Paryżu, poznać smaki i zapachy Andaluzji, a może poznać historię malowniczego Drezna? W ofercie Prestona znajdziesz również podręczniki do nauki hiszpańskiego, francuskiego i niemieckiego. W sam raz na kolejne 365 dni! 

Z książką Hiszpański 365 na każdy dzień powtórzona zostanie hiszpańska gramatyka, m.in. użycie indefinido i imperfecto, poznasz najważniejsze hiszpańskie słówka dotyczące takich dziedzin życia jak jedzenie czy rodzina, do perfekcji opanujesz odmianę hiszpańskich czasowników, a także odkryjesz co ma do zaoferowania kultura hiszpańska – jej niuanse często są niezbędne do sprawnego posługiwania się językiem. 

Chcąc w nowym roku oglądać filmy z Louis Garrelem w oryginale albo zaśpiewać klasyki francuskiej piosenki na karaoke z pomocą przychodzi Francuski 365 na każdy dzień. Dzięki temu wyjątkowemu podręcznikowi-planerowi w poniedziałki francuska gramatyka nie będzie miała przed Tobą tajemnic – nawet okryty złą sławą subjonctif! We wtorki rozwiniesz swoje francuskie słownictwo, nie pomijając także tego traktującego o miłości i wszystkim, co z nią związane; niemniej ważna jest francuska wymowa, a także liczne ciekawostki językowe, które sprawią, że Twoje francuskie postanowienie noworoczne nie będzie już tylko słomianym zapałem!

Roczny kurs niemieckiego to również świetne postanowienie na nowy rok. Znając już podstawy niemieckiego, odkryj jego sekrety na poziomie średniozaawansowanym wraz z książką Niemiecki 365 na każdy dzień. Twój cały tydzień jest już zaplanowany: gramatyka niemiecka okaże się prostsza niż myślisz, nawet na poziomie B2! Niemiecka wymowa zajmuje również ważne miejsce w Twoim tygodniowym planie nauki – w nadchodzącym roku nie będziesz mieć już wątpliwości jak przeczytać dane słówko.

Jeśli twoja lista postanowień noworocznych zawiera w sobie naukę niemieckiego, nie można lepiej trafić. Z Prestonem spędzisz z niemieckim kolejne 365 dni! 

365 dni z językiem – językowe postanowienie na nowy rok 

Nauka języka to długoterminowe przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniej organizacji i samozaparcia, ale także pozwolenia sobie na popełnianie błędów i chwile upadków. Z książkami Prestona naukę możesz zacząć w dowolnym momencie roku i dostosować ją do swoich własnych potrzeb. 

Być może więcej uwagi potrzebujesz poświęcić gramatyce niż słownictwu? Wówczas skup się bardziej na poniedziałkowych „zajęciach”! Jeśli zaś czujesz, że gramatykę masz już w małym palcu, ale brakuje Ci słów, większą wagę przyłóż do lekcji poświęconych leksyce. Wybór należy do Ciebie! 

Książki 365 na każdy dzień zapewniają nie tylko kompleksowe rozwijanie wszystkich kompetencji językowych, ale także pozwalają na dużą elastyczność. Roczny plan językowy to idealne rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy mają problem z samodzielną organizacją swojej nauki i nie wiedzą, na czym skupić swoją uwagę, gdy już opanują podstawy danego języka. 

Spraw, by nowy rok przyniósł nie tylko nowe plany, ale także nowe osiągnięcia. Masz na to 365 dni, więc… czas start!

Leave a Reply