Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Polecane angielskie seriale do nauki języka angielskiego

Oglądanie angielskich seriali stanowi nie tylko przyjemny sposób spędzania czasu, lecz także skuteczne narzędzie w procesie nauki języka angielskiego. To doświadczenie może być nie tylko rozrywkowe, ale również edukacyjne, wpływając pozytywnie na rozwój umiejętności językowych.

W dzisiejszym świecie, w którym globalizacja staje się coraz bardziej powszechna, zdolność do swobodnej komunikacji w języku angielskim jest kluczowym elementem w wielu obszarach życia. Język angielski nie tylko dominuje w biznesie, nauce i technologii, ale również pełni rolę uniwersalnego narzędzia komunikacyjnego na arenie międzynarodowej.

Jednym z popularniejszych podejść do nauki języka angielskiego jest korzystanie z treści audiowizualnych, takich jak angielskie seriale telewizyjne. Oglądanie seriali w oryginale nie tylko stanowi atrakcyjną formę rozrywki, ale także otwiera przed uczniami fascynujące możliwości nauki języka w realistycznym kontekście.

W tym artykule skupimy się na tym, jak właśnie oglądanie angielskich seriali może stanowić skuteczne narzędzie w procesie opanowywania języka angielskiego, wpływając pozytywnie na wszystkie jego aspekty. Przedstawimy Ci również angielskie seriale, które warto obejrzeć.

Dlaczego warto oglądać seriale w oryginale?

Oto sześć powodów, dla których warto poświęcić czas na oglądanie angielskich seriali w celu doskonalenia języka.

1. Pierwszym i najbardziej oczywistym powodem jest doskonałe usłyszenie autentycznego angielskiego akcentu oraz zapoznanie się z różnorodnością stylów mówienia. W przeciwieństwie do tradycyjnych lekcji, seriale oferują realistyczne sytuacje językowe, które pomagają zrozumieć różnice dialektalne i regionalne.

2. Kolejną korzyścią jest poznawanie nowego słownictwa i przydatnych zwrotów. Oglądając seriale, uczniowie mogą na bieżąco przyswajać potoczną mowę, idiomatyczne wyrażenia oraz słówka charakterystyczne dla różnych sytuacji.

3. Warto również podkreślić, że oglądanie seriali umożliwia lepsze zrozumienie kultury anglojęzycznych krajów. Bohaterowie często odzwierciedlają realne postacie, a sceny ukazują codzienne życie, zwyczaje i tradycje.

na szarym tle kobieta w różowej bluzie z zakryta kartonem w kształcie dymka twarzą polecane angielskie seriale dla początkujących i nie tylko Preston Publishing nauka języka angielskiego

4. Korzyścią jest także rozwijanie umiejętności słuchania i rozumienia ze słuchu. Przez regularne słuchanie naturalnej angielskiej mowy, uczniowie przyzwyczajają się do brzmienia swobodnych wypowiedzi w języku obcym, co jest kluczowe w jego opanowaniu.

5. Oglądanie seriali może być także motywujące. Zainteresowanie fabułą i chęć zrozumienia dialogów skłaniają do systematycznego praktykowania języka, co przyspiesza proces nauki.

6. Wreszcie, dostępność napisów pozwala na równoczesne czytanie i słuchanie, co usprawnia zrozumienie kontekstu oraz naukę nowych wyrażeń i struktur gramatycznych.

Podsumowując, korzyści związane z oglądaniem angielskich seriali są ogromne, a proces ten może stanowić przyjemny i skuteczny sposób na doskonalenie umiejętności językowych.

Najlepsze seriale do nauki angielskiego

Zastanawiasz się, jakie są dobre seriale do nauki angielskiego? Oto lista sprawdzonych i dobrych seriali dla osób uczących się angielskiego. Oto one:

Extra – jest to serial dla osób początkujących z angielskiego. Opowiada historię dwóch współlokatorek oraz ich sąsiada i Argentyńczyka Hektora, który razem z bohaterami będzie szlifował swój angielski. Serial jest odpowiedni dla uczniów nawet na poziomie podstawowym, gdyż został stworzony z myślą o adeptach języka angielskiego. Bohaterowie mówią wolno, łatwo można zrozumieć to, co mówią, a jednocześnie używają języka płynnie i naturalnie.

Ugly Betty – to serial dla tych, którym zależy na opanowaniu biznesowego angielskiego. Akcja rozgrywa się w firmie, gdzie język biznesowy, rozmowy w biurze, na spotkaniach, telefoniczne z klientami i cała masa innych rozmówek biznesowych są na porządku dziennym. Dodatkowo jest to bardzo zabawny serial, a bohaterowie zwykle mówią wyraźnie i nie za szybko.

Lost – wielu z nas na pewno kojarzy ten serial. To, co w nim jest naprawdę wartościowego, to fakt, że bohaterami są osoby różnych narodowości. Daje nam to możliwość słuchania różnych angielskich akcentów, począwszy od amerykańskiego, brytyjskiego, szkockiego, australijskiego, nawet po nienatywnych bohaterów z krajów azjatyckich, z którymi coraz częściej nawiązujemy kontakty właśnie w języku angielskim.

wyciągnięta ręką z pilotem do tv w tyle tv z lasem na ekranie polecane angielskie seriale dla początkujących i nie tylko Preston Publishing nauka języka angielskiego

The Worst Week Of My Life – jest to serial brytyjski dla wielbicieli brytyjskiego akcentu. Każdy odcinek to jeden dzień z życia pary w tygodniu, w którym biorą ślub. W drugim sezonie natomiast jest to tydzień tuż przed narodzeniem ich pierwszego dziecka.

Modern Family – zabawny serial dla osób na wyższym poziomie zaawansowania z angielskiego. Tempo mówienia jest dość szybkie, ale wiadomo, że w prawdziwym życiu i sytuacjach komunikacyjnych ludzie mówią szybko i często niewyraźnie. Im więcej będziemy się wsłuchiwać w naturalne tempo rozmów, tym lepiej dla nas.

Dla początkujących oraz dla osób, którzy mają małe dzieci polecamy też bajki po angielsku, np. Charlie & Lola’ czy Świnka Peppa. Można je oglądać z maluchami i przy okazji samemu ćwiczyć słuchanie i poznawać angielski słownictwo.

Oglądanie i słuchanie jest bardzo ważną częścią nauki języka, a zarazem przyjemną formą spędzania wolnego czasu. Dzięki oglądaniu seriali po angielsku możemy połączyć przyjemne z pożytecznym.

Podziel się z innymi