Tym, co popycha nas do realizacji każdego celu jest motywacja, a tym, co nas do niego przybliża – systematyczna praca. Niezależnie od tego, czy chcemy namalować obraz, czy napisać naszą pierwszą książkę, to właśnie motywacja w połączeniu z systematycznością umożliwia nam osiągnięcie tego, co jest dla nas ważne. To samo tyczy się nauki języków obcych; na przykład nauki języka francuskiego. 

Nauka francuskiego. Gotowy plan do systematycznej nauki języka obcego

Załóżmy, że znasz już podstawy francuskiego. Masz je opanowane dzięki zajęciom w szkole, kanałowi na YouTubie albo świetnemu podręcznikowi. Co dalej? Czy warto skupić się głównie na gramatyce, czy na słownictwie? Jak zgrać to z ćwiczeniem wymowy i odmianą czasowników? Tym, co zagwarantuje Ci efektywną naukę jest przede wszystkim dobry plan do nauki języka francuskiego. Możesz oczywiście zdecydować się na lekcję raz w tygodniu – tylko czy przyswajanie dużej porcji materiału przez parę godzin spełnia zasadę systematyczności? Otóż nie. Systematyczna nauka w określonych dawkach – 20 minut dziennie, 7 dni w tygodniu – będzie lepszym rozwiązaniem dla Ciebie, bo wesprze Twoją motywację i pozwoli Ci uczyć się mniejszymi partiami, codziennie. Dzięki temu nie zniechęcisz się do nauki francuskiego!

Jak skutecznie nauczyć się francuskiej gramatyki, słownictwa, wymowy i odmiany czasowników?

Większość z nas nie lubi poniedziałków, ale dla Ciebie mogą być zawsze ekscytującym początkiem nowego tygodnia. Swój cykl lekcji rozpocznij od nauki francuskiej gramatyki. Zapoznaj się z teorią dotyczącą określonego zagadnienia gramatycznego, przeczytaj przykłady i wykonaj ćwiczenia. Na koniec zapoznaj się z francuskim słownictwem zebranym w przejrzystej tabelce. Przyda Ci się na kolejny dzień – wtorek – który poświęcisz na naukę francuskich słówek w kontekście. Opisuj obrazki, uzupełniaj zdania z lukami i wykonaj ćwiczenie konwersacyjne. Twoje umiejętności dotyczące mówienia wesprze środowa lekcja, na której nauczysz się poprawnej francuskiej wymowy. Lekcję dopełni odmiana wybranego francuskiego czasownika, którą przećwiczysz poprzez tłumaczenie zdań – z języka polskiego na język francuski.

Francuskie przyimki i idiomy – mów po francusku naturalnie i poprawnie

Jedną z bardziej kłopotliwych kwestii przy nauce języka francuskiego są przyimki. Jak skutecznie zapamiętać miejsce francuskich przyimków w zdaniu, ich właściwą postać i zastosowanie? Z pomocą przyjdzie Ci czwartkowa lekcja, która skupi się na wybranych francuskich przyimkach i pokaże Ci ich użycie w praktycznych zdaniach, przydatnych w codziennej komunikacji. Oprócz tego rozwiniesz swoje umiejętności słowotwórcze – tworzenie francuskich słów od wyrazów pochodnych zwiększy Twoją wrażliwość i świadomość językową. Swoje umiejętności wzniesiesz na bardziej zaawansowany poziom razem z lekcją piątkową. Francuskie idiomy wzbogacą Twoje wypowiedzi i sprawią, że zabrzmisz jak rodowity użytkownik języka francuskiego. Piątek zakończysz ciekawostką językową, która pomoże Ci zrozumieć gramatyczne niuanse i rozwieje ewentualne wątpliwości.

Weekend z francuskim, czyli wykonaj ćwiczenia podsumowujące i rozwiąż krzyżówkę

Na koniec tygodnia warto trochę zwolnić i odpocząć od ilości informacji – każdemu należy się umysłowy odpoczynek. Aby jednak wiadomości z minionych lekcji nie uciekły gdzieś niepostrzeżenie, utrwal je w sobotnich ćwiczeniach powtórkowych. Przetłumacz pakiet zdań, w którym zebrane zostały nowo poznane zasady gramatyczne, słownictwo, przyimki, czasowniki i idiomy. Na zakończenie cyklu lekcji czeka na Ciebie francuska krzyżówka, którą możesz rozwiązać przy niedzielnej kawie. Czysta przyjemność!

Roczny kurs języka francuskiego A2-B2 w jednej książce

Jak widzisz, posiadanie dobrego planu na naukę francuskiego wiąże się z wieloma korzyściami. Dzięki niemu będziesz uczyć się systematycznie i nie stracisz motywacji – a wręcz przeciwnie. Z dnia na dzień osiągniesz coraz wyższy poziom znajomości języka, a finalnie z poziomu podstawowego wskoczysz na poziom średnio zaawansowany. W realizacji tego celu może pomóc Ci Francuski 365 na każdy dzień, czyli roczny kurs języka francuskiego w jednej książce. Zawiera on gotowy plan do systematycznej nauki, który będzie Ci towarzyszyć przez wszystkie 365 dni. Wykorzystasz je produktywnie?

Dodaj komentarz