mówić w języku obcym takim jak angielskiNauczenie się myślenia w innym języku może okazać się nie lada wyzwaniem, ale  nie jest tak trudne, jak to może się na pierwszy rzut oka wydawać. Wymaga cierpliwości, gdyż może być to długi proces, lecz najważniejsze jest to, aby pamiętać, że cel ten jest osiągalny. Trzeba być wytrwałym, nie poddawać zwątpieniom i trzymać się ustalonych zamierzeń. Jak to zrobić?

3 kroki, które pomogą Ci się nauczyć myśleć w języku obcym:

1. Zacząć mówić w języku obcym. Choć może to brzmieć banalnie, to najważniejszy krok. Niezależnie od poziomu trzeba zacząć mówić w każdej dogodnej chwili: na zajęciach, przy kolacji, przy śniadaniu, przez telefon, do siebie pod prysznicem, do siebie w samochodzie, w windzie, przed lustrem, na spacerze, do znajomych, do nieznajomych, do psa, kota… słowem, wszędzie i kiedy tylko to możliwe.

2. Zapewnić sobie stały kontakt z nowym językiem poprzez czytanie i słuchanie materiałów zagranicznych. W miarę możliwości zmienić języki urządzeń, z których korzystamy na co dzień, na język obcy: menu w telewizorze, w telefonie, w komputerze, w tablecie, w ipadzie, ipodzie, w aplikacji, z której korzystasz, w grze, w którą grasz… Konieczne jest to, aby codziennie mieć do czynienia z językiem. Jeśli intensywnie korzystasz z tych urządzeń, już po kilku godzinach ich obsługa nie powinna sprawiać żadnych problemów. Dodatkowo czytaj wiadomości, oglądaj materiały wideo i słuchaj zagranicznego radia, kiedy tylko to możliwe.

3. Trzeci etap to potraktowanie dwóch poprzednich kroków nie jak nauki, lecz jak wyzwania, ciekawostki, gry lub po prostu zabawy. Warto szukać w języku obcym czegoś, co nas interesuje.

Spróbuj, przekonasz się sam!

Dodaj komentarz