Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Back to school! Podstawowe czasy i zwroty po angielsku. Podstawówka

Rozstania i powroty – każdy ich zaznał w swoim życiu. W kontekście szkoły i nauki języka owe powroty zazwyczaj jednak przyprawiają o mdłości i spędzają sen z powiek wraz z ostatnimi dniami sierpnia i pierwszym zapachem jesieni w powietrzu. Wrzesień nie musi być tymczasem traumatyczny, a miękkie lądowanie w powrocie do nauki angielskiego zapewnią odpowiednie książki. 

Jeśli egzamin ósmoklasisty z angielskiego śni Ci się po nocach, warto sprawić, żeby nie były to obezwładniające koszmary, ale piękne sny o podróżach i znajomościach, których możesz doświadczyć dzięki opanowaniu języka. Wejdź w nowy rok szkolny pewnym krokiem i w angielskim stylu! 

Wyciśnij z siebie siódme poty. Angielski poziom A1 i A2 

Dopiero zaczynasz swoją podróż z językiem angielskim, a Twoim celem jest opanować podstawowe angielskie czasy oraz słówka? Sięgnij po Angielski. Trening A1 (jeśli jesteś zupełnie początkujący) oraz Angielski. Trening A2 (w przypadku, gdy pierwsze kroki już są za Tobą). Książki te spełniają dwojaką funkcję: idealnie uzupełniają materiał, który znajdziesz w osławionej już serii Angielski w tłumaczeniach. Gramatyka; śmiało jednak możesz z nich korzystać jako z pełnoprawnego, autonomicznego źródła wiedzy. Fundując sobie dzięki nim intensywny, językowy trening, poznasz najważniejsze, podstawowe zagadnienia angielskiej gramatyki, takie jak czasy Present Simple i Present Continuous na poziomie A1, czy pierwszy tryb warunkowy oraz różnicę między czasownikami say i tell na poziomie A2. Do każdego rozdziału dołączony jest zestaw ćwiczeń, który pozwoli Ci zastosować swoją wiedzę w praktyce i utrwalić najważniejsze treści. Wśród wielu rodzajów zadań, znajdziesz m.in. zdania do przetłumaczenia, krzyżówki z angielskimi słówkami czy luki do uzupełnienia. Jak widać, plan treningowy jest urozmaicony i nie pozostawia miejsca na nudę. 

Poza „czystą” gramatyką poznasz również niezbędne w codziennej komunikacji oraz na egzaminach podstawowe angielskie słówka. Oszczędzi Ci to wiele czasu i nie będziesz musiała/a za każdym razem zaglądać do słownika czy tłumacza internetowego. Zyskasz pewność, że nie zabraknie Ci słów, gdy będziesz odpowiadać przed nauczycielem czy pisać prostą pracę pisemną podczas kartkówki. Dzięki kluczom odpowiedzi sprawdzisz, czy wykonujesz swój trening poprawnie. Warto jednak najpierw zainwestować w samodzielny wysiłek, by potem móc skorzystać ze wsparcia trenera. Samodzielna praca przynosi najlepsze efekty. Po ciężkim, gramatycznym cardio, przyjemny, leksykalny stretching pozwoli Ci w kompleksowy sposób nauczyć się języka na poziomie podstawowym i wejść na jego wyższy poziom tak, by żadne językowe zakwasy nie zatrzymały Cię na drodze do sukcesu! 

Od słowa do słowa… Podstawowe słówka po angielsku

Czasem, w przypływie emocji, żałujemy swoich słów. Przy nauce języka jednak każde słowo jest na wagę złota. To w końcu dzięki nim komunikujemy się ze sobą, potrafimy nazwać otaczającą nas rzeczywistość, a także kreować nasz świat wewnętrzny. Z książką Give me 5. Ćwiczenia leksykalno-gramatyczne na poziomie podstawowym uporządkujesz swój angielski słownik, dodasz do niego nowe terminy, powtórzysz gramatykę przed każdą lekcją w szkole, a egzamin ósmoklasisty zdasz śpiewająco. Dzięki tematycznemu układowi banków słów, korespondującemu z układem większości podręczników do nauki angielskiego w podstawówce, zadaniom (łączenie części zdań, uzupełnianie luk, tłumaczenia, a także quizy) oraz testom podsumowującym zabłyśniesz nie tylko podczas zajęć, gdy przyjdzie Ci zmierzyć się z wymaganiami podstawy programowej, ale również podczas wszelkiego rodzaju konkursów i zajęć dodatkowych, przez co zaprocentujesz w oczach innych. Rozmowy po angielsku na poziomie A1 i A2 o czasie wolnym, zakupach, zdrowiu czy otaczającym nas świecie przyrody nie będą Ci obce w języku obcym. Gdy już opanujesz podstawowy angielski, będziesz mieć solidną bazę, by spać spokojnie podczas całego roku szkolnego i przed egzaminem oraz samodzielnie rozwijać swoje zainteresowania językowe. 

Ćwicz z przyjemności, nie z przymusu. Nauka angielskiego na poziomie podstawowym

Warto przed podjęciem samodzielnej nauki zadać sobie podstawowe pytanie: dlaczego się uczę? Motywacja jest w tym przypadku niezbędna, by efekty były i zadowalające, i trwałe. Jeśli uczysz się angielskiego, by zadowolić rodziców bądź żeby nauczyciel/nauczycielka docenili Twoje starania, dzięki Give me 5 piątkę będziesz mieć zagwarantowaną. Może jednak nie powinna to być jedyna inspiracja ku temu, by sięgnąć po książkę z zadaniami? Szkoła jest ważna, jednak świat na niej się nie kończy, a język zostaje z nami długo po zakończeniu edukacji. 

Angielski otwiera przed nami cały świat, w tym również świat popkultury. Nieważne, czy oglądasz „Stranger Things”, zaczytujesz się w perypetiach bohaterów „Heartstopper”, czy wyczekujesz na nowy album Taylor Swift – jak wygodnie i przyjemnie jest odbierać te dzieła w oryginale i je rozumieć! Dobrze więc sprawić, by nauka angielskiego na poziomie podstawowym wsparta była nauką przez obcowanie z tym, co sprawia nam po prostu frajdę. Dzięki filmom i serialom oswoisz się z angielskim slangiem, językiem, który spotkasz na ulicy; literatura (nie musi to być od razu John Locke!) zaprzyjaźni Cię z literacką, bardziej wysublimowaną odmianą języka, a pisząc z ludźmi na forach czy grupach internetowych będziesz poszerzysz swoje grono znajomych o tych z zagranicy. 

Mówi się często, że kto czyta, żyje podwójnie. Z językami jest podobnie – powiedzenie, że kto ile zna języków, tyle ma żyć, nie jest nadużyciem. Każdy język bowiem otwiera przed nami jakiś inny aspekt nas samych. Są ludzie, którzy mówiąc po hiszpańsku, stają się bardziej ekspresywni, po niemiecku nabierają więcej powagi, a po francusku łatwiej im mówić o sprawach uczuciowych. Pomyśl, kim Ty się stajesz, gdy mówisz i piszesz po angielsku. Odpowiedź może być zaskakująca. Powodzenia w nowym roku szkolnym! 

Podziel się z innymi