Przy nauce języka obcego zazwyczaj skupiamy się na konstruowaniu wypowiedzi, które są gramatycznie poprawne. Nauka gramatyki tym samym wyznacza nasz poziom opanowania języka – ale czy na pewno? Nie można mówić płynnie w obcym języku nie znając najważniejszego słownictwa. Prawda jest taka, że komunikacja bez znajomości słówek jest praktycznie niemożliwa. Metod na naukę słownictwa obcojęzycznego jest wiele; ostatnio bardzo popularne stały się fiszki czy aplikacje do nauki języków. Nie zawsze jednak taki sposób nauki okazuje się efektywny.

Aby umiejętnie szlifować poprawność gramatyczną, a zarazem przyswajać obcojęzyczne słówka warto wybrać metodę w tłumaczeniach. Dzięki serii Hiszpański w tłumaczeniach. Słownictwo zapamiętasz najważniejsze hiszpańskie wyrażenia i zwroty poprzez użycie ich w kontekście.

Hiszpańskie słownictwo – zapamiętuj je poprzez tłumaczenie zdań

Serię do nauki hiszpańskiego słownictwa przygotowaliśmy z myślą o tych, którzy chcą uczyć się hiszpańskich słówek efektywnie i szybko. Każdy podręcznik podzielony jest na tematyczne rozdziały z listami słówek oraz pakietami zdań do przetłumaczenia. Przyjrzyj się tej metodzie nauki hiszpańskiego na przykładzie 5. rozdziału z książki Hiszpański w tłumaczeniach. Słownictwo 2 na poziomie średnio zaawansowanym.

Po pierwsze: zakryj

Jak widzisz, każdy rozdział jest zbudowany tak samo – po prawej stronie znajdują się zdania w języku polskim i miejsca na zapisanie tłumaczenia, po lewej odpowiedzi oraz wskazówki w dymkach. Na samej górze widnieje lista słówek dotycząca tematu Relaciones. Zakryj poprawne odpowiedzi zakładką i przejdź do kolejnego punktu.

Po drugie: zapisz

Twoim zdaniem jest przetłumaczenie zdania z języka polskiego na język hiszpański. Przyjrzyj się zdaniu i zobacz, jakie nowe słówko z tematu zostało w nim użyte. Posiłkuj się tabelką ze słówkami umieszczoną na górze. Jeśli nadal masz problem z przetłumaczeniem zdania, możesz odsłuchać je z dołączonym kursem MP3.

Po trzecie: sprawdź

Teraz możesz odkryć poprawne zdanie i dokonać ewentualnej korekty w swojej odpowiedzi. Przy zdaniach zostały umieszczone również wskazówki w dymkach z informacjami dotyczącymi wymowy i odmiany, z ciekawostkami i z dodatkowym słownictwem. Możesz ponownie odsłuchać poprawnej wymowy zdania.

Zobacz:

adolescente (m./f.) – nastoletni, nastolatek
adulto (m.) – dorosły, osoba dorosła
amante (m./f.) – kochanek
bebé (m.) – dziecko, niemowlę
cita (f.) – randka

Zaręczyli się po kilku randkach.
Se comprometieron después de un par de citas.

Słowo cita może odnosić się zarówno do randki, jak i umówionego spotkania lub wizyty (u dentysty czy u lekarza), jak w zdaniu: Tengo una cita con el médico – Mam wizytę u lekarza. Zapamiętaj też zwrot pedir cita – umówić się na wizytę.

Testy i ćwiczenia z hiszpańskiego, czyli czas na powtórkę

W każdej z dwóch części serii Hiszpański w tłumaczeniach. Słownictwo umieściliśmy testy po określonej liczbie rozdziałów. Zbierają one słownictwo i zagadnienia z przerobionych przez Ciebie tematów. Umieściliśmy w nich różnorodne ćwiczenia, które pomogą Ci skutecznie utrwalić hiszpańskie słówka i wyrażenia.

Opanuj hiszpańskie słówka – Twoje idealne książki do nauki hiszpańskiego słownictwa

Jeśli chcesz skutecznie przyswoić hiszpańskie słówka i zwroty od poziomu A1 aż do B2, postaw na metodę w tłumaczeniach! Dzięki niej będziesz płynniej rozmawiać po hiszpańsku i poczujesz się pewniej w codziennej komunikacji. Zamów pierwszą lub drugą część naszej serii, albo kup obie w promocyjnym zestawie Opanuj hiszpańskie słówka.

Dodaj komentarz