Dostawa od 9,90 zł
Bezpłatna dostawa od 250 zł
Wysyłka w 24 godziny
Zestaw zakładek GRATIS

Angielski. Mapy językowe. Część 1 (A2-C1)

Bestseller
Książka Ebook Książka + Ebook
Opinie: 0
Poziom: A2 B1 B2 C1

Ucz się języka angielskiego kreatywnie i nieszablonowo! Oto Angielski. Mapy językowe. Część 1 – książka oparta na metodzie mapowania pojęć, która pomoże Ci szybciej zapamiętać nowe angielskie słowa, wyrażenia i kolokacje.

Angielski. Mapy językowe. Część 1 zawiera niemal 70 map językowych, stworzonych na bazie różnych skojarzeń oraz unikatowych rysunków. Książka podzielona jest na 13 bloków tematycznych (np. Colours, Food, Emotions, Science, People), a każdy z nich zawiera kilka lekcji oraz test podsumowujący.

Pojedyncza lekcja składa się z:

 • rozbudowanej mapy do nauki języka z angielskim słownictwem,
 • ciekawostek dotyczących kultury – Co w kulturze piszczy?,
 • dawki gramatyki – Gramatyka-praktyka,
 • wskazówek odnoszących się do wymowy – Szlifuj swoją wymowę!,
 • informacji na temat leksyki – Skarbnica słownictwa!,
 • lub z zagwozdek językowych – Języgwozdka!.

To aż 200 stron z tysiącami haseł, ponad 150 przeróżnych ciekawostek dotyczących języka, gramatyki, kultury, wymowy i słownictwa oraz niemal 200 ćwiczeń, testy i bonusowe krzyżówki, dzięki którym powtórzysz przyswojone informacje.

Książka Angielski. Mapy językowe. Część 1 opiera się na metodzie mapowania pojęć, czyli rozpisywaniu słów i związanych z nimi skojarzeń oraz tworzeniu adekwatnych ilustracji. W miarę systematycznej nauki języka angielskiego w Twojej głowie powstają nowe połączenia neuronalne, rozwijasz pamięć i wyrabiasz nowe, skuteczne nawyki uczenia się.

Potraktuj naszą książkę jako mapę do angielskiego świata, z którą nigdy się nie zgubisz. Obierz kurs na sukces, daj się ponieść językowej przygodzie i… myśl po angielsku!

WSTĘP
WYMOWA I SKRÓTY


1. BODY PARTS
BODY
BODY PARTS
ARMS
FACE
HEAD
LEGS
CZAS NA TEST!

2. SEASONS
SPRING
SUMMER
AUTUMN (UK), FALL (US)
WINTER
CZAS NA TEST!

3. COLOURS
RED
GREEN
BLUE
BLACK
WHITE
CZAS NA TEST!

4. WEATHER & ELEMENTS
WEATHER & ELEMENTS
WATER
AIR
EARTH
FIRE
CZAS NA TEST!

5. ABSTRACT CONCEPTS
MIND
DAY
FREEDOM
TIME
NIGHT
CZAS NA TEST!

6. FOOD
DAIRY
VEGETABLES
FRUIT
FOOD
MEAT
CZAS NA TEST!

7. EMOTIONS
FRIENDSHIP
LOVE
HAPPINESS
SADNESS
CZAS NA TEST!

8. ANIMALS & PLANTS
FLOWER
TREE
BIRD
ANIMAL
FISH
CZAS NA TEST!

9. SCIENCE
GEOGRAPHY
BIOLOGY & PHYSICS
CHEMISTRY
MATHS (UK), MATH (US)
ASTROLOGY & ASTRONOMY
CZAS NA TEST!

10. EDUCATION & CULTURE
ART
MUSIC
SCHOOL
CINEMA & MEDIA
LANGUAGE
LITERATURE
CZAS NA TEST!

11. PEOPLE 1
DEATH
FAMILY
LIFE
RELIGION
HEALTH
JOB
CZAS NA TEST!

12. PEOPLE 2
CRIME
INDUSTRY
SPORT
TRANSPORT
WAR
CZAS NA TEST!

13. HOUSE & PERSONAL BELONGINGS
CLOTHES
SHOES
SHOPPING
HOUSE
MONEY
CZAS NA TEST!

KRZYŻÓWKI
TWOJE MAPY

Opinie:

W którym iść kierunku? Gdzie znaleźć punkty orientacyjne, żeby nie zaprzepaścić danego mi czasu? I ile jeszcze (najczęściej w połączeniu z przeciągłym "mamoo")? Na te pytania najlepiej odpowie mapa, a jakże. Nie sięgamy jednak po kartograficzne wytwory ani metaforyczne cele, ale mapy językowe z samymi arcyciekawymi ścieżkami! A ja chyba od zawsze lubiłam taką formę naukowych zmagań.
Przed Wami swoisty zbiór drogowskazów w nauce języka angielskiego, a lingwistyczne umiejętności warto szlifować z przyczyn wielu. Bo i w podróży, i w codzienności umysł własny trenujemy, a tego przyjaciela musimy pielęgnować. Nieszablonowy i taki, na który każdy czas znajdzie! W domu, w kolejce i na ławce w parku. Wrzucasz do torby, bo nie jest cegłą, której unieść się nie da i wędrujesz w rozwijanie siebie. Nie ma więc mowy o zgubieniu drogi czy zabłądzeniu w lesie metod przyswajania. Jest przejrzyście i klarownie, a także intuicyjnie, więc krok po kroku, dzień po dniu dokładamy kolejną cegiełkę. Nie ma przeładowania, ale jest zaciekawienie. Dlatego aż chce się zaglądać, wiedzę poszerzać i uczyć, choć nie ma tu nużącego "siedzenia nad książkami". I muszę Wam przyznać, że początek nowego roku skłania mnie by ruszyć z kopyta.
Całe tony słownictwa, wyrażeń i kolokacji. Do tego nie mniej kulturalnych ciekawostek, wskazówek na temat wymowy, leksyki i językowych zagwozdek (nazwane Języgwozdkami! - już mi się podobają). A na deser i gramatyka się znajdzie z posypką ćwiczeń, krzyżówek oraz testów.

To około siedemdziesiąt rozbudowanych i graficznie dopracowanych map językowych, które pomagają nam chłonąć przez skojarzenia i tak się właśnie dzieje. Samoistnie. Do tego nasz mózg rozwijamy, który potrzebuje tej gimnastyki zamiast stagnacji, odwdzięczając się nam nowymi połączeniami neruonowymi.

Lekcje-tematyczne kręgi tu to cała paleta barw. Mamy więc Body parts, Seasons, Colours, Weather and Elements, Abstract Concepts, Food, Emotions, Animals and Plants, Science, Educations and culture, People, House and Personal belonging. Sięgamy po dziedziny różnorodne, więc każdy dla siebie coś znajdzie, a i my otwieramy się na rozmaite sfery. Do tego słownictwo obejmuje poziomy od A2 do C1, a forma przemawia do małych i dużych. A więc mamo, dziadku, nauczycielu, uczniu - tak, to dla nas wszystkich. A jaka satysfakcja. Gwarantuję!

Nużące wkuwanie przekujmy w ochotę na odkrywanie. Z uśmiechem, rysunkowymi wspomagaczami, zabawą i w praktyce, bo bardziej inspiruje i wciąga? Niech nauka staje się przyjemnością, a nie zmuszaniem siebie samego.

Twoja opinia:

Informacje
szczegółowe

 • autorka: Joanna Imiela 
 • ISBN: 978-83-66384-94-1 
 • oprawa: miękka 
 • liczba stron: 208 
 • rok wydania: 2022 
 • format książki: 210 x 200 mm
Książka
59,90 zł
E-book
59,90 zł
Książka + e-book
119,80 zł
109,80 zł
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 59,90 zł

Wysyłka w 24 godziny

Zestaw zakładek GRATIS!

Dostawa od 9,90 zł

Bezpłatna dostawa od 250 zł

Zobacz podobne