Ćwicz język niemiecki od podstaw – poznaj Twojego nowego trenera personalnego, kurs niemieckiego Niemiecki. Trening A1! Opanuj niemiecką gramatykę i słownictwo na poziomie podstawowym w 3 prostych krokach.
Szukasz metody, która pomoże Ci opanować niemiecki na poziomie A1? Wypróbuj Niemiecki. Trening A1 – kurs języka i zestaw ćwiczeń ze wskazówkami teoretycznymi, dzięki któremu niemiecka gramatyka i słownictwo nie będą miały przed Tobą tajemnic.
Trenuj podstawy języka niemieckiego w 3 krokach:
Każdy rozdział to jeden temat przybliżający podstawy gramatyki niemieckiej; łącznie 38 lekcji języka niemieckiego. Spis treści w całości pokrywa się z tym w książce Niemiecki w tłumaczeniach. Gramatyka 1 – to kompleksowa nauka niemieckiego. Znajdziesz tu m.in. zagadnienia takie jak:
Utrwal podstawy niemieckiego, sprawdź swoją wiedzę i wyeliminuj typowe błędy, zapamiętaj wiele praktycznych niemieckich słów i zwrotów oraz sprawdź swoje umiejętności dzięki kluczowi odpowiedzi.
Opanuj język niemiecki i przyswój sobie podstawy języka. Napręż swoje językowe muskuły – zmotywuj się do nauki języka niemieckiego z książką Niemiecki. Trening A1!
| Tak, jeśli… | Nie, jeśli… |
|---|---|
| Dopiero zaczynasz naukę niemieckiego lub chcesz solidnie powtórzyć podstawy na poziomie A1. | Znasz już dobrze podstawową gramatykę i szukasz materiału na poziomie średnio zaawansowanym lub wyższym. |
| Chcesz uczyć się według jasnego schematu: teoria, ćwiczenia, a następnie utrwalenie materiału. | Szukasz kursu nastawionego przede wszystkim na konwersacje i ćwiczenie mówienia. |
| Zależy Ci na przećwiczeniu podstawowych zagadnień gramatycznych w dużej liczbie zróżnicowanych zadań. | Wolisz uczyć się wyłącznie poprzez tłumaczenie pełnych zdań z polskiego na niemiecki. |
| Chcesz równolegle rozwijać gramatykę i utrwalać niemal 600 praktycznych niemieckich słów. | Potrzebujesz specjalistycznego słownictwa zawodowego, biznesowego lub akademickiego. |
| Uczysz się samodzielnie i zależy Ci na możliwości sprawdzania wykonanych ćwiczeń z kluczem odpowiedzi. | Potrzebujesz przede wszystkim kursu audio do intensywnego ćwiczenia wymowy i rozumienia ze słuchu. |
Alternatywa: Niemiecki w tłumaczeniach. Gramatyka 1
Uzupełnienie: Niemiecki w tłumaczeniach. Słownictwo 1
Następny krok: Niemiecki. Trening A2
1. Czy książka nadaje się do nauki niemieckiego od podstaw?
Tak. Niemiecki. Trening A1 został przygotowany z myślą o nauce podstaw gramatyki i słownictwa na poziomie A1. Sprawdzi się również u osób, które chcą uporządkować wcześniej zdobytą wiedzę.
2. Na czym polega metoda treningu w 3 krokach?
Każdy temat rozpoczynasz od rozgrzewki z teorią i przykładami. Następnie przechodzisz do ćwiczeń o rosnącym poziomie trudności, a na końcu utrwalasz słownictwo w językowych krzyżówkach.
3. Ile lekcji zawiera książka?
Książka obejmuje 38 lekcji poświęconych podstawowym zagadnieniom gramatycznym języka niemieckiego.
4. Jakich zagadnień gramatycznych można się nauczyć?
Materiał obejmuje m.in. czasowniki „być” i „mieć”, czas Präsens, rodzajniki określone i nieokreślone, czasowniki zwrotne, tryb rozkazujący, zaimki osobowe oraz użycie es, das i es gibt.
5. Czy książka pomaga również rozwijać słownictwo?
Tak. Oprócz gramatyki poznajesz praktyczne niemieckie słowa i zwroty. W krzyżówkach językowych wykorzystano niemal 600 słówek pojawiających się w poszczególnych rozdziałach.
6. Czym ta książka różni się od „Niemiecki w tłumaczeniach. Gramatyka 1”?
Obie publikacje obejmują odpowiadające sobie zagadnienia, ale wykorzystują inne formy pracy. Niemiecki. Trening A1 stawia na teorię i różnorodne ćwiczenia, natomiast seria „w tłumaczeniach” opiera naukę na przekładaniu pełnych zdań z polskiego na niemiecki.
7. Czy mogę uczyć się z książki samodzielnie?
Tak. Przystępna teoria, ćwiczenia ułożone według stopnia trudności oraz klucz odpowiedzi pozwalają samodzielnie pracować z materiałem i na bieżąco kontrolować swoje postępy.
Wstęp
1. Einfache Ausdrücke
2. Das Verb sein
3. Der bestimmte und der unbestimmte Artikel
4. Zahlen und Plural der Substantive
5. Das Verb haben und der Akkusativ
6. Präsens. Die Konjugation der regelmäßigen Verben
7. Das Fragepronomen
8. Uhrzeiten
9. Die Wortfolge im einfachen Satz
10. Die Negation
11. Entscheidungsfragen
12. Die Possessivpronomen mein, dein, Ihr
13. Die Possessivpronomen sein, ihr, unser, euer, ihr
14. Präsens. Die Konjugation der unregelmäßigen Verben 1
15. Präsens. Die Konjugation der unregelmäßigen Verben 2
16. Der Dativ
17. Ich fahre nach/in/zu
18. Die Präposition in
19. Es, das und es gibt
20. Die Verben wissen und werden. Futur I
21. Mögen oder etwas gern machen
22. Wollen und ich möchte
23. Die Modalverben können und dürfen
24. Die Modalverben müssen und sollen
25. Trennbare und untrennbare Verben
26. Re exive Verben
27. Das unpersönliche Pronomen man
28. Der Imperativ I
29. Der Imperativ 2
30. Konjunktionen
31. Die Komparation
32. Präpositionen mit dem Dativ
33. Präpositionen mit dem Akkusativ
34. Wechselpräpositionen
35. Personalpronomen
36. Satzverbindende Adverbien
37. Redemittel
38. Wiederholung
Krzyżówki
Klucz
Rozwiązania krzyżówek
Wiktoria Z