Czy zastanawiasz się czasem, po co właściwie uczyć się konkretnego obcego języka?
Pytanie wydaje się naiwne, a odpowiedzi oczywiste:
– bo chcesz nim swobodnie mówić na zagranicznej wycieczce,
– bo masz obcojęzycznych krewnych,
– bo ten język Ci się podoba…

Używasz języka dla rozrywki? Wykorzystaj go w pracy!

Możliwych “zastosowań” języka obcego jest jednak o wiele więcej. Jednym z ważniejszych są korzyści finansowe. Czy wiesz, że ze znajomości języka niemieckiego możesz wynieść znacznie więcej niż tylko turystyczna przyjemność zwiedzania? Zmieniający się układ sił politycznych i gospodarczych jasno na to wskazuje.

Czy ekonomia odległych Niemiec jest w stanie wpłynąć na Twoje codzienne życie? Okazuje się, że tak! 

Od dłuższego czasu międzynarodowe media donoszą o załamaniu koniunktury w Unii Europejskiej i zwracają uwagę, że najbardziej dotknie ono właśnie Niemcy.  Pesymiści obawiają się w związku z tym spadku zapotrzebowania na polskie produkty, a zapominają o pewnej istotnej kwestii.

Spowolnienie niemieckiej gospodarki to szansa dla Polaków

Gdy mówimy o powiązaniach gospodarczych pomiędzy państwami, myślimy zwykle o imporcie i eksporcie. Tymczasem zahamowanie wzrostu gospodarczego w największym państwie UE nie musi zmniejszyć popytu na polskie towary. Skutecznie skłania za to niemieckich inwestorów do przeniesienia produkcji do kraju z korzystniejszym kursem euro – w tym wypadku Polski. 

Uczysz się niemieckiego? Etat już na Ciebie czeka!

Sąsiedztwo i wieloletnie doświadczenie we współpracy handlowej sprawia, że już w tej chwili największe niemieckie korporacje przenoszą swoje przygraniczne oddziały  do naszego kraju. Obecnie dzieje się tak w branży tłumaczeniowej, lokalizacji, outsourcingu IT, globalnym marketingu oraz naturalnie w obsługującej te wszystkie sektory księgowości.

Specjaliści z językiem niemieckim są zatrudniani w Polsce

Dotychczas znajomość języka niemieckiego przydawała się przede wszystkim Polakom emigrującym do Niemiec, z nadzieją na pracę w sektorze medycznym oraz jako opiekunowie osób starszych. Aktualnie zmieniający się układ sił powoduje, że polscy specjaliści znający język niemiecki znajdą zatrudnienie w kraju, w firmach o światowej renomie, a ich pensja może wzrosnąć nawet o 65%. 

Znajomość niemieckiego jako dodatkowy atut

Okazuje się, że doskonała znajomość niemieckiego nie jest jedyną opcją,
by znaleźć się w zespole korporacji, która przeprowadziła się do nas zza Odry. Umiejętność prostego porozumiewania się w języku niemieckim przechyla szalę na korzyść specjalisty, który np. zna już komunikatywnie język angielski. W tym wypadku zdolność dogadania się z niemieckimi kolegami jest traktowana jako as w rękawie.

CO ZROBIĆ, BY NAUKA NIEMIECKIEGO NA PEWNO SIĘ OPŁACIŁA?Niemiecki w tłumaczeniach. Gramatyka 1-4

 Wyjątkowy komplet czterech książek do nauki języka niemieckiego. Części 1, 2, 3 i 4 wraz z nagraniami mp3 na płytach CD to kurs od podstaw do poziomu średnio zaawansowanego. Jasny, nowatorski i logiczny układ stron motywuje do regularnej nauki, abyś posługiwał się językiem niemieckim naturalnie i poprawnie.

Cztery książki tworzą kurs języka niemieckiego od podstaw aż po poziom zaawansowany (B2). Każda z nich to ponad 1300 zdań i wyrażeń przydatnych na co dzień, opracowanych według zagadnień gramatycznych. Wszystko to w promocyjnej cenie.

Do każdej książki dołączona jest płyta CD (mp3) – to nagrania audio, które tworzą 25-godzinny kurs audio do ćwiczenia umiejętności rozumienia ze słuchu, wymowy, intonacji i tworzenia zdań w języku niemieckim.

Obecnie nauczenie się języka niemieckiego na poziomie średnio zaawansowanym to rozsądna decyzja

Polecamy książki, które pomogą nauczyć się szybko, by zdążyć wykorzystać przychylną koniunkturę i w tę edukację nie przeinwestować.

Dodaj komentarz