Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Sposoby na naukę języka obcego, kiedy nie masz czasu. 10 tipów

Znajomość języka obcego to jedna z najbardziej cenionych umiejętności, która daje nam wiele możliwości. Opanowanie obcego języka wymaga jednak czasu i nakładów pracy, a efekty nie pojawią się same. Na szczęście istnieją takie sposoby na naukę języka obcego, dzięki którym możesz przyspieszyć i ulepszyć swój proces nauki.

Jeśli uważasz, że zupełnie już nie masz czasu na ćwiczenie języka obcego, przynajmniej jeden pomysł na języki z listy poniżej powinien Ci pomóc.

Jak uczyć się języka obcego? Poznaj 10 sposobów!

1. Przyklej post-it notes (żółte karteczki) z nowymi słowami wszędzie tam, gdzie często spoglądasz (w łazience obok lub na lustrze, na kuchennych szafkach, itp.).

żółte karteczki z napisami dla przypomnienia codziennych spraw post it sposoby na naukę języka obcego Preston Publishing

2. Gdy wykonujesz prace domowe, które nie wymagają skupienia, słuchaj zagranicznego radia, np. przez internet.

3. Inny pomysł na naukę języka: rozmawiaj z innymi w obcym języku podczas obiadów i spotkań towarzyskich: połącz przyjemne z pożytecznym.

4. Słuchaj krótkich podcastów, np. BBC 6-minute English (to tylko 6 minut!). Możesz oczywiście z czasem słuchać dłuższych materiałów, w zależności od postępów.

dwie kobiety w samochodzie słuchające radia przystawiając głowę do radioodbiornika sposoby na naukę języka słuchanie radia Preston Publishing

5. Jeśli śledzisz newsy ze świata, to czytaj wiadomości w języku obcym.

6. Oglądaj filmy i seriale z oryginalną ścieżką dźwiękową. Na początku spróbuj zrozumieć fabułę z napisami, później bez napisów.

mezczyna z pilotem od telewizora i miska popcornu wyszukuje w telewizorze film do obejrzenia sposoby na naukę języka obcego Preston Publishing

7. Zmień język urządzeń, których funkcje znasz na pamięć.

8. Czytaj teksty w języku obcym tuż przed pójściem spać, najlepiej codziennie przez kilka minut. To chyba najlepszy pomysł na języki, kiedy nie ma się czasu wcześniej.

9. Słuchaj audiobooków i muzyki w języku obcym, gdy prowadzisz samochód, uprawiasz sport itp.

10. Upewnij się, że zawsze masz ze sobą małą książkę, którą możesz wyciągnąć i czytać, bądź aplikację w telefonie. Wykorzystaj każdy wolny moment, np. w podróży, w autobusie, w tramwaju, w metrze, gdy czekasz na stacji, przystanku, w kolejce, itp.

Wypróbuj chociaż jeden z przedstawionych pomysłów na naukę języków. Jeżeli wejdzie Ci w nawyk, to efekty będą widoczne szybciej niż myślisz!

Podziel się z innymi