Dostawa od 9,90 zł
Bezpłatna dostawa od 250 zł
Wysyłka w 24 godziny
Zestaw zakładek GRATIS

Opowieść o angielskich czasach (A2-C2)

Książka Ebook Książka + Ebook
Opinie: 0
Poziom: A2 B1 B2 C1 C2

Liczba czasów gramatycznych Cię przytłacza? Chcesz zrozumieć teorię i zacząć poprawnie stosować je w praktyce? To już czwarte wydanie Opowieści o angielskich czasach. Zyskała ona nową szatę graficzną, a co najważniejsze – została wzbogacona zarówno o nowe komentarze, jak i ćwiczenia. Stanowi klucz do poznania logicznego i spójnego systemu czasów języka angielskiego. Dzięki niej nauka ich wszystkich okaże się łatwiejsza!

Liczba angielskich czasów gramatycznych niezmiennie przytłacza Polaków, którym najpierw trudno pojąć ich teorię, a następnie zacząć w miarę poprawnie używać ich w praktyce. Niniejsza książka ma na celu pokazanie ich wszystkich jako logicznego i spójnego systemu, rządzącego się zaledwie czterema regułami. Okazuje się bowiem, że ten proces poznawczy można uczynić trzy razy łatwiejszym, a to dzięki 4 aspektom rządzącym całym systemem angielskiej czasowości. Gdy zrozumiesz, co oznacza, że jakiś czas jest simple, continuous, perfect lub perfect continuous, nie będziesz miał problemu z żadnym angielskim czasem, gdyż każdy z nich odwołuje się do jednego ze wspomnianych czterech aspektów. 

Past Simple, Present Simple czy Future Simple to trzy różne czasy, ale tylko jeden aspekt – simplePast Perfect, Present Perfect czy Future Perfect są przedstawiane jako trzy odrębne czasy, których należy uczyć się oddzielnie, podczas gdy tak naprawdę wystarczy zrozumieć, co to znaczy, że dowolny czas jest perfect, by od razu wszystkie one zajęły swoje miejsce w angielskim systemie gramatycznym. Tak samo jest w przypadku czasów typu continuous i perfect continuous: przekonaj się, co kryją w sobie te dwa kolejne aspekty, a następnych sześć czasów od razu przestanie być tajemnicą.

Znajdziesz tu także 120 różnych jakościowo ćwiczeń – takich, które trenują poprawność form gramatycznych, oraz takich, które idą znacznie dalej – dotykają znaczeń przekazywanych przez te formy, tak by ostatecznie móc je wybierać intuicyjnie, bez zastanawiania się nad ich poprawnością, dokładnie tak jak czynimy to w języku ojczystym.

Możesz korzystać z tej książki, nawet jeśli dopiero zaczynasz naukę angielskiego (wtedy sięgaj po stosowne rozdziały w miarę postępu w nauce), ale także wtedy, gdy już znasz większość czasów lub wszystkie z nich, ale nie zawsze udaje Ci się dobrać ten odpowiedni. Aspektowe spojrzenie na angielskie czasy pomoże Ci usunąć wszelkie niedomówienia, jakie wciąż mogą występować w Twojej gramatycznej świadomości angielskiego, rzucając cień przynajmniej na niektóre zastosowania takiego czy innego czasu.

Opinie:

Super książka która naprawdę wytłumaczyła wszystko co trzeba wiedzieć o wszystkich czasach angielskich. Polecam ????

Twoja opinia:

Informacje
szczegółowe

  • autor: Adam Urban
  • ISBN: 978-83-66384-63-7
  • oprawa: broszurowa
  • liczba stron: 288
  • wydanie: IV, 2021
  • format: 170 x 235 mm
Książka
49,90 zł
E-book
49,90 zł
Książka + e-book
99,80 zł
89,80 zł
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 49,90 zł

Wysyłka w 24 godziny

Zestaw zakładek GRATIS!

Dostawa od 9,90 zł

Bezpłatna dostawa od 250 zł

Zobacz podobne