Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Prezenty językowe. Książki do nauki języków na święta

Przygotowania do świąt wrą! Szukasz prezentu dla osoby rozpoczynającej naukę języka? Okres bożonarodzeniowy, któremu towarzyszy świąteczna atmosfera radości, wspólne spędzanie czasu z bliskimi oraz obdarowywanie się, to doskonała okazja do rozpoczęcia nauki języków obcych. 

To czas, gdy wiele osób ma więcej wolnego czasu, co daje możliwość poświęcenia większej uwagi nowym wyzwaniom, takim jak nauka nowego języka. Dodatkowo, prezenty, które otrzymujemy podczas świąt, mogą być doskonałym wsparciem w opanowaniu języka obcego – czy to w postaci podręczników, kursów online czy aplikacji mobilnych. 

Nauka języków obcych może być nową, świąteczną tradycją!

Najlepsze książki Prestona do nauki języka

Zastanawiasz się, jakie książki do nauki języków będą najlepsze jako prezentPreston Publishing od lat cieszy się renomą wśród miłośników nauki języków obcych; oferuje szeroki wybór książek językowych, które pomagają w efektywnej nauce języków. 

W okresie świątecznym poszukujemy wyjątkowych prezentów, które nie tylko zachwycą, lecz także posłużą jako inspirujący i skuteczny sposób na naukę. Przedstawione poniżej propozycje książkowe to wyjątkowe pomysły na prezenty, które nie tylko rozwijają umiejętności językowe, ale także otwierają drzwi do fascynujących kultur i światów językowych.

Książki do nauki języków dla dzieci

Seria Zdanie po zdaniu to idealny prezent dla najmłodszych miłośników języków obcych. Zapewnia naukę poprzez zabawę i wprowadza jednocześnie materiał leksykalno-gramatyczny niezbędny na początkowym etapie edukacji.

Angielski dla dzieci. Zdanie po zdaniu wprowadza podstawy gramatyki angielskiejangielskiego słownictwa oraz oferuje szereg ćwiczeń, pozwalających na trenowanie języka w praktyce. Opiera się na dialogach dwójki uroczych bohaterów, których można posłuchać dzięki kursowi MP3. Bazuje na flagowej metodzie Preston Publishing, czyli tłumaczeniu zdań.

Z angielskim przez świat. Krzyżówki ze słowniczkiem to książka do rozwijania słownictwa angielskiego przez małych uczniów. Zawiera 101 krzyżówek ze słowniczkiem obrazkowym, zbierającym ponad 500 słówek ułożonych tematycznie. Podręcznik ten nie tylko poszerza wachlarz leksykalny, ale także odkrywa przed maluchami kontekst geograficzno-kulturowy świata anglofońskiego.

Hiszpański dla dzieci. Zdanie po zdaniu to natomiast kompleksowy kurs dla początkujących uczniów z języka hiszpańskiego. Lola i Bruno, dwójka bohaterów-przewodników podręcznika, pomogą dzieciom w stawianiu pierwszych kroków w nauce języka hiszpańskiego. Książka pozwala na opanowanie podstawowego słownictwa języka hiszpańskiego oraz trening gramatyki hiszpańskiej wyłożonej w przystępny, dostosowany do wieku sposób. Każdy rozdział składa się z dialogu, który wprowadza nowy materiał, oraz zdań do tłumaczenia pozwalających przekuć teorię w praktykę. Do każdego rozdziału dołączone są również nagrania audio MP3.

Okładki książek dla dzieci z serii zdanie po zdaniu do różnych języków: angielski, hiszpański i niemiecki wydawnictwa Preston Publishing na tle świątecznych dekoracji

Szukasz książki dla swojej pociechy do nauki francuskiego? Wybierz Francuski dla dzieci. Zdanie po zdaniu. Nicole i Léo pomogą Twojemu maluchowi rozpocząć przygodę z językiem francuskim. Nauka słownictwa związana jest ściśle z nauką gramatyki, bo materiał leksykalny osadzony jest zawsze w kontekście. Treści gramatyczne zaś przedstawione zostały w sposób adekwatny do możliwości poznawczych najmłodszych.

Jeżeli chcesz, żeby dziecko opanowało podstawy niemieckiego, uda mu się to z książką do Niemiecki dla dzieci. Zdanie po zdaniu. Dzięki niej gramatyka języka niemieckiego nie będzie spędzała snu z powiek początkującym uczniom. Podręcznik nastawiony jest na połączenie nauki z zabawą i przedstawienie różnych życiowych sytuacji w tłumaczeniach.

Z mapą przez świat języków. Mapy językowe

Czytanie książek językowych w święta Cię przytłacza? Szukasz materiałów, które będą kreatywne? Metoda mapowania pojęć, znana również jako mind mapping, czyli mapy myśli”, to innowacyjne podejście do nauki języków obcych. Opiera się ono na graficznej organizacji informacji. Wykorzystuje się w niej diagramy, słowa kluczowe, kolory i struktury logiczne. Wszystko po to, by przedstawić związki między słowami, zwrotami czy pojęciami językowymi w sposób bardziej intuicyjny i przystępny. Ta kreatywna metoda nie tylko ułatwia zapamiętywanie materiału. Pobudza także kreatywność i pomaga w szybszym osiągnięciu biegłości w posługiwaniu się danym językiem obcym.

Angielski. Mapy językowe to publikacja, która zawiera niemal 70 map językowych. Są one podzielone na 13 bloków tematycznych, takich jak m.in. pory roku, jedzenie, edukacja i kultura itp. Każdą mapę tworzą pojęcia oraz ilustracje pomagające zapamiętywanie i kojarzenie ze sobą poszczególnych słówek. Poza treścią stricte językową, nauce angielskich słówek metodą map językowych towarzyszą liczne ciekawostki kulturowe. Znajdziesz tam również informacje na temat gramatyki języka angielskiego, porady wspierające naukę wymowy angielskiej i nie tylko! W tej serii ukazały się również mapy językowe do nauki języka hiszpańskiego.

Okładki książek z serii mapy językowe hiszpański wydawnictwa Preston Publishing na tle świątecznych dekoracji

Angielski przy stole. Gry planszowe po angielsku

Szukasz ciekawego prezentu dla osoby uczącej się angielskiego, który nie będzie tradycyjnym podręcznikiem do nauki? Zestaw gier planszowych Bored? English board games jest idealnym urozmaiceniem tradycyjnych książek do nauki języka angielskiego. Może być rozrywką dla wszystkich kochających naukę poprzez zabawę.

W skład zestawu wchodzą 3 książki:

Wszystkie części liczą łącznie 120 ilustrowanych gier planszowych. Pozwalają one na atrakcyjną naukę gramatyki angielskiejposzerzenie słownictwa angielskiego. Dzięki nim możesz doskonalić swój angielski razem z przyjaciółmi i rodziną przy świątecznym stole!

Prezent dla miłośnika frazali. Zacznij nowy rok z phrasal verbs!

Interesują Cię podręczniki do nauki tzw. czasowników frazowych? Nie musisz szukać dalej! Sięgnij po Angielski 365. Phrasal verbs na każdy dzień! Frazale sprawiają, że Twoja znajomość języka angielskiego wchodzi na wyższy poziom. Pozwalają Ci swobodnie porozumiewać się po angielsku w wielu codziennych sytuacjach.

Pozycja ta ma wyjątkową formę kalendarza na cały rok. Jeden dzień to jedna kartka. Każda kartka zawiera jeden phrasal verb oraz przykład jego zastosowania w kontekście. Na odwrocie zaś znajduje się tłumaczenie na język polski. Dodatkowo w cenie jest kurs MP3 do pobrania, który umożliwia doskonalenie poprawnej wymowy.

kalendarz angielski 365 phrasal verbs na każdy dzień wydawnictwa Preston Publishing na tle świątecznych dekoracji

Książki do nauki języków dla dorosłych

Podręcznik English is not easy to prawdziwa gratka dla tych, którzy szukają nieco pikanterii w nauce języka angielskiego.

Razem z podręcznikiem poznasz najczęstsze pułapki w nauce języka angielskiego, w jakie wpadają dorośli uczący się. Znajdziesz nie tylko wskazówki dotyczące standardu literackiego, ale też liczne wyrażenia slangowe, które przydadzą Ci się na co dzień. 

17 lekcji angielskiego English is not easy to dawka wiedzy przyprawiona figlarnym i pikantnym humorem, który urozmaici Twoją naukę. Osobliwe ilustracje Luci Gutiérrez, autorki książki, to duży walor tej pozycji. Uprzyjemnią one proces samodzielnej nauki oraz pomogą opanować dorosłym podstawy języka angielskiego. 

Podziel się z innymi