Święta za pasem – niemal wszystkich opanowuje zakupowa i prezentowa gorączka. Głowimy się, co kupić naszym bliskim i jak sprawić, by nasz prezent okazał się trafiony. Fani języków nie mają jednak na co narzekać! Czas świąteczny i zbliżający się nowy rok to idealny okres, by zabrać się za naukę języków z jeszcze większą motywacją. Zarówno dla zupełnie początkujących, jak i dla przyszłorocznych maturzystów mamy zestawy książek do nauki angielskiego, które sprawdzą się jako prezenty pod choinkę, łącząc przyjemne z pożytecznym. 

Początki są najważniejsze. Język angielski dla początkujących

Nawet jeśli jesteś jeszcze językowym nowicjuszem, nie ma co się zniechęcać. Warto zadbać, by początki przygody z językiem angielskim były spędzone w towarzystwie dobrych materiałów naukowych, które zadbają o rozwój umiejętności gramatycznych i naukę najpotrzebniejszego słownictwa. Zapewni to z pewnością zestaw Angielski dla początkujących, z którym podstawowa gramatyka i podstawowe angielskie słówka okażą się prostsze niż na pierwszy rzut oka. 

W skład zestawu wchodzą książki do nauki angielskiej gramatyki Angielski w tłumaczeniach. Gramatyka 1 i 2 oraz podręcznik do nauki słownictwa Angielski w tłumaczeniach. Słownictwo 1. Dwie pierwsze zapoznają Cię z najważniejszymi zagadnieniami angielskiej gramatyki, takimi jak czas Future Simple, odmiana czasowników nieregularnych czy pierwszy okres warunkowy. 

Metoda tłumaczenia zdań zapewni Ci aktywne podejście do nauki. Ucząc się całych zdań i konkretnych kontekstów ich użycia, podstawy gramatyki angielskiej wejdą Ci do głowy jeszcze szybciej i skuteczniej. Nastaw się na praktyczne zastosowanie zdobytych informacji już od pierwszych stron. 

Nagrania z natywnym lektorem pozwolą Ci natomiast na doskonalenie angielskiej wymowy i osłuchanie się z tym, jak mówią rodowici Brytyjczycy. 

Nauka gramatyki bez poznawania słownictwa to jak choinka bez bombek. Dlatego też nauka angielskich słówek jest niezbędna, by móc swobodnie posługiwać się językiem w codziennych sytuacjach. 

Książka do nauki angielskiego słownictwa to aż ponad 2000 słówek na poziomie A1-B1 zebranych w 52 tematach, takich jak rodzina, praca, jedzenie, zakupy, a także święta i uroczystości. Ucząc się słówek w kontekście, zapamiętasz je na dłużej, a testy sprawdzające pozwolą Ci na skontrolowanie swojej wiedzy. 

Jeżeli masz ochotę uporządkować w głowie podstawy angielskiego, spraw sobie idealny językowy prezent! A jeżeli wśród Twojej rodziny bądź przyjaciół jest ktoś, kto dopiero chciałby zacząć naukę angielskiego, to zestaw ten będzie strzałem w dziesiątkę.

Wyrazy cisną się do głowy. Książki do nauki angielskiego słownictwa 

Być może podstawowe angielskie słówka to dla Ciebie zdecydowanie za mało i marzy Ci się wyruszyć na szerokie wody. Busolą, która poprowadzi Cię przez ocean angielskiego słownictwa, może być zestaw Opanuj angielskie słówka! To komplet trzech książek z serii Angielski w tłumaczeniach. Słownictwo od poziomu podstawowego A1 do zaawansowanego C2. 

Chcesz przypomnieć sobie i usystematyzować podstawy angielskiego? Wejść na poziom średnio zaawansowany? A może wyćwiczyć się w słownictwie specjalistycznym związanym z ekonomią czy światem biznesu. Z tymi książkami opanujesz angielskie słownictwo na wszystkich poziomach i skutecznie poszerzysz swój zasób. Do każdej z trzech części dołączone są również nagrania MP3, więc nie będziesz mieć już wątpliwości, jak czytać dane słówko. Poza nauką słówek poznasz też świat kultury anglosaskiej i jego niuanse. Słówka nie są nigdy oderwane od kultury, w której są zanurzone, zatem ważne jest, by ucząc się angielskiego, poznawać też szerszy kontekst ich użycia. Z Prestonem jest to możliwe!

Maturalny zawrót głowy. Książki do matury podstawowej z angielskiego 

Matura podstawowa z angielskiego to najczęstszy wybór polskich uczniów, jeśli chodzi o obowiązkową maturę z języka obcego nowożytnego. Być może w okresie świątecznym rozmyślanie o maturze, która odbędzie się dopiero wiosną, nie jest pierwszą myślą, jaka przychodzi Ci do głowy. 

Przygotowania do niej nie muszą być jednak przykrym obowiązkiem – wręcz przeciwnie! Z zestawem Niezbędnik maturzysty. Poziom podstawowy nauka będzie Ci szła jak z płatka. Zestaw składa się z dwóch książek. Pierwsza z nich to Testy z angielskiego. Środki językowe. To Ci się przyda. Podzielona jest ona na dwie części: podstawową i rozszerzoną. W każdej znajdziesz 30 testów rozwijających Twoje umiejętności gramatyczne, jak i leksykalne – niezbędne do tego, by zdać egzamin maturalny z angielskiego. Dwudzielna struktura książki zachęca także do tego, by sprawdzić się również na maturze z angielskiego na poziomie rozszerzonym, która nie jest taka straszna, jak ją malują. Testy zaprezentowane w tym podręczniku ćwiczą zagadnienia takie jak m.in. zadania ze słowotwórstwa, tworzenie parafraz, a także znajdowanie odpowiednich synonimów. 

Drugim ogniwem zestawu jest książka Angielski w tłumaczeniach. Gramatyka 3, gdzie wyłożona jest gramatyka angielska na poziomie B1, a więc odpowiadającym poziomowi matury podstawowej z angielskiego. Powtórzysz m.in. zasady tworzenia i użycia czasów przeszłych, przećwiczysz strukturę used to, a także zaznajomisz się z tworzeniem strony biernej. 

Dzięki nauce z niezbędnikiem maturzysty matura z angielskiego podstawowego będzie prosta jak bułka z masłem! 

Językowe książki na święta. Prezent skrojony na miarę

Książki do nauki języków na święta to idealny pomysł dla wszystkich tych, którzy chcą wykorzystać swój czas wolny i nowy rok na to, by podszkolić warsztat językowy. Dla każdego znajdzie się coś dobrego – jeśli jesteś początkujący, zestaw Angielski dla początkujących pomoże Ci opanować podstawy angielskiego. A może zależy Ci na rozwinięciu swojego zasobu angielskiego słownictwa? Nic prostszego, jak kupić zestaw do nauki angielskich słówek, na wszystkich poziomach zaawansowania. Dla maturzystów zaś poleca się zestaw Niezbędnik maturzysty, który występuje w odsłonie zarówno dla poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego. 

Językowe prezenty na święta już czekają. Teraz tylko muszą trafić w odpowiednie ręce!

Dodaj komentarz