Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

8 bestsellerów do nauki języków! Najlepsze książki od Preston Publishing 

W dzisiejszym zglobalizowanym społeczeństwie znajomość języków obcych stała się nie tylko cenną, ale wręcz niezbędną umiejętnością. Bez względu na nasze indywidualne cele i aspiracje, zdolność komunikacji w różnych językach otwiera szerokie możliwości zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej. 

Szukasz dobrych podręczników do nauki języka obcego? Świetnie się składa! Dobre książki językowe są kluczowe w skutecznej nauce języka. 

W Preston Publishing specjalizujemy się w nauczaniu języków obcych na każdym poziomie zaawansowania. Od 10 lat wydajemy podręczniki do nauki języków, które cieszą się dużą popularnością wśród samouków i nauczycieli. 

W tym artykule przyjrzymy się ośmiu bestsellerowym seriom do nauki języków obcych. Dzięki nim rozwiniesz wszystkie potrzebne umiejętności językowe, niezależnie od Twojego poziomu znajomości języka. 

1.    Nauka języka obcego przez cały rok – seria 365 dni

Od jakiegoś czasu myślisz, by uczyć się języka angielskiego na poważnie? Rozpoczynając naukę języka Szekspira masz ogromny zapał i pokłady niezmierzonej energii, ale po tygodniu bądź dwóch czujesz, że zaczyna Ci brakować motywacji? 

Warto zaplanować swoją naukę języka obcego z wyprzedzeniem, a najlepiej na cały rok! Poznaj nasz bestseller Angielski 365 na każdy dzień.

Książka do angielskiego z planem na 365 dni pozwoli Ci na systematyczną naukę. Poszerzysz swój zasób angielskich słówek, udoskonalisz wymowę oraz poznasz i utrwalisz najważniejszą gramatykę angielską na poziomie średnio zaawansowanym

Ponadto zapamiętasz wiele phrasali, które często spędzają uczącym się angielskiego sen z powiek. Dzięki nauce z naszym podręcznikiem możesz spodziewać się, że staną się jednym z Twoich ulubionych tematów! 

Struktura książki odpowiada kolejnym dniom tygodnia:

·        poniedziałki – poświęcisz na naukę gramatyki;

·        we wtorki – poszerzysz wachlarz angielskich słówek;

·        w środy – przećwiczysz używanie przyimków oraz zasady poprawnej wymowy;

·        czwartki – spędzisz z phrasal verbs;

·        piątki – będą okazją do nauki czasowników nieregularnych, idiomów oraz zasad słowotwórstwa;

·        w soboty – przećwiczysz nowe wiadomości metodą tłumaczenia zdań;

·        w niedziele – odpoczniesz rozwiązując krzyżówki językowe utrwalające poznane słownictwo językowe po angielsku.

Seria 365 dni obejmuje również inne języki: dzięki niej zaplanujesz swoją naukę hiszpańskiegofrancuskiegoniemieckiego i norweskiego. Jeśli zależy Ci na konkretnym planie nauki i nie wiesz, jak zacząć naukę języka, pozwól się wyręczyć i naucz się mówić w języku obcym w 365 dni!

2.    Zmapuj swoją naukę! Mapy językowe w nauce języków obcych

Przytłacza Cię ilość angielskich słówek, jaką masz do nauczenia się przed egzaminem bądź wyjazdem za granicę? Zapomnij o długich i nudnych listach słów do zapamiętania! 

Książka do nauki angielskich słówek metodą map językowych to innowacyjny i kreatywny sposób na urozmaicenie nauki języka. Poznaj Angielski. Mapy językowe.

Dzięki mapom językowym każde słowo osadzone jest w kontekście innych, z którymi powiązane jest znaczeniowo. Analizując niemal 70 map językowych poznasz angielskie słówka z takich dziedzin jak m.in. pory roku, pogoda, nauka, edukacja i kultura. Pojęcia główne i „odgałęziające się” od nich słówka opatrzone są ilustracjami. Pozwalają one na łatwiejszą nawigację po mapach i łatwiejsze zapamiętywanie angielskich słówek.

 Poza przyswajaniem angielskiego słownictwa, ucząc się z naszym podręcznikiem:

·        dowiesz się wielu ciekawych informacji o angielskiej kulturze (Co w kulturze piszczy?),

·        przećwiczysz gramatykę (Gramatyka-praktyka),

·        doprowadzisz do perfekcji swój angielski akcent (Szlifuj swoją wymowę!),

·        poznasz liczne zagwozdki językowe (Języgwozdka!).

Jeśli angielski Ci nie wystarcza, sięgnij po mapy językowe po hiszpańsku. Dzięki nim szybko i kreatywnie nauczysz się hiszpańskich słówek na poziomie średnio zaawansowanym, a także zgłębisz tajniki hiszpańskiej kultury, nierozłącznie związanej z językiem. 

Nauka słówek w języku obcym nie musi być nudna. Metoda map językowych to ciekawy sposób, by szybciej i skuteczniej opanować duże porcje leksykalnego materiału. Wkrótce pojawią się również książki z mapami do nauki francuskiego i niemieckiego.

3.    Sport to zdrowie! Seria treningowa do nauki języków obcych

Zależy Ci na tym, by podszkolić angielski? Seria Angielski. Trening do nauki angielskiej gramatyki na wszystkich poziomach zaawansowania to wyjątkowy komplet książek do nauki języka angielskiego. Dzięki nim żadne zagadnienie gramatyczne nie będzie miało przed Tobą tajemnic! 

Każda książka – od poziomu A1 do C2 – zawiera zestaw różnorodnych ćwiczeń z angielskiego zebranych w 35 rozdziałach. Jeden rozdział to oddzielne zagadnienie gramatyczne, które opanujesz dzięki metodzie 3 kroków:

·        rozgrzewki – zawierającej przystępnie wyłożoną teorię dotyczącą angielskiego gramatyki;

·        treningu właściwego – składającego się z ćwiczeń do angielskiego o różnym poziomie zaawansowania, od tych łatwiejszych, po bardziej skomplikowane;

·        relaksu – krzyżówki leksykalnej, która pomoże Ci zapamiętać angielskie słownictwo z przerabianych rozdziałów.

Do wszystkich ćwiczeń dołączony jest klucz odpowiedzi – pozwoli Ci on na sprawdzenie, czy wykonujesz swój trening poprawnie. Podejmując językowe wyzwanie z książkami Prestona, masz okazję m.in poznać wszystkie czasy gramatyczne czy dowiedzieć się, jak stosować stronę bierną w angielskim, przyimki, konstrukcje typu gerund itp. 

Dodatkowo, jeśli chcesz przygotować się do egzaminów czy certyfikatów językowych, takich jak np. matura rozszerzona z angielskiego bądź CAE, seria treningowa idealnie sprawdzi się jako pomoc w samodzielnej nauce języka angielskiego.

Przygotowaliśmy również dla Ciebie kurs hiszpańskiej gramatyki metodą treningu. Poznasz dzięki niemu podstawy gramatyki hiszpańskiej. Przygotowaliśmy też podręcznik do języka niemieckiego z gramatyką, który sprawi, że podstawy niemieckiego nie będą Ci już obce. 

W przygotowaniu jest już wersja francuska i włoska. 

4.  Wytłumaczmy sobie angielski. Gramatyka w tłumaczeniach

Gramatyka języka angielskiego jest najłatwiejsza do zrozumienia, gdy uczymy się jej w praktyce. Z kultową serią do nauki gramatyki angielskiej metodą tłumaczenia zdań – Angielski w tłumaczeniach. Gramatyka – opanujesz najważniejsze zagadnienia z angielskiego od poziomu początkującego do zaawansowanego. 

Wszystkie podręczniki kursu języka angielskiego liczą 36 rozdziałów, z których każdy zawiera oddzielny temat gramatyczny. Znajdziesz tu m.in. użycie rodzajników, czasy teraźniejsze na poziomie podstawowym po tryby warunkowe, konstrukcję have something done czy mowę zależną we wszystkich czasach na poziomie zaawansowanym. 

Dzięki metodzie „w tłumaczeniach” opanujesz więc zarówno podstawy języka angielskiego, jak i bardziej skomplikowane treści. W każdej części znajdziesz również informacje dotyczące przyimków i najważniejszych angielskich idiomów. 

Przystępnie wyłożona teoria pomoże Ci opanować nowe treści, a Ty od razu będziesz mieć okazję do zastosowania ich w praktyce. Pomoże Ci to w lepszym zrozumieniu materiału i używaniu nowych konstrukcji w życiu codziennym. 

Przydatne w tym względzie są również nagrania MP3 dołączone do każdej książki, które pozwolą Ci na doskonalenie angielskiej wymowy. 

Serie do nauki gramatyki w tłumaczeniach obejmują również najbardziej popularne języki europejskie poza angielskim:

·        Gramatyka hiszpańska w tłumaczeniach przeprowadzi Cię przez wszystkie trzy grupy koniugacyjne, rodzajniki określone i nieokreślone czy czasowniki zwrotne na poziomie podstawowym aż do bardziej zaawansowanych zagadnień na poziomie C2.

·        Seria do nauki francuskiej gramatyki obejmuje takie zagadnienia, jak najważniejsze czasowniki nieregularne, rodzajniki, pytania z inwersją czy czas przyszły bliski le futur proche. Nauka z serią w tłumaczeniach pokazuje, że francuski nie musi być wcale trudny, a jego znajomość przynosi prawdziwą satysfakcję na co dzień.

·        Gramatyka języka niemieckiego na wszystkich poziomach zaawansowania to kompletny kurs do nauki niemieckiego. W każdej z pięciu książek wchodzących w jego skład znajdziesz ponad 1500 zdań, które pozwolą Ci zrozumieć takie zagadnienia jak szyk wyrazowy w zdaniach niemieckich, czas teraźniejszy Präsens, ale również czas przeszły Perfekt z dwoma bezokolicznikami, konstrukcje bezokolicznikowe i przysłówki modalne stopniujące.

·        Zestaw do nauki portugalskiego obejmuje 3 części – od poziomu podstawowego do zaawansowanego. Jest jedynym dostępnym na rynku tak kompleksowym zestawem do nauki portugalskiego europejskiego skierowaną do polskiego odbiorcy. Poznasz dzięki niemu wszystkie czasy portugalskie, a także opanujesz wszystkie formy i zastosowania trybu łączącego conjuntivo, który w portugalskim obejmuje wyjątkowo dużo czasów! Portugalska wymowa nie będzie miała przed Tobą tajemnic dzięki dołączonym nagraniom MP3 z natywnym lektorem.

·        Gramatyka języka włoskiego będzie idealną propozycją dla wszystkich miłośników Italii! Zacznij naukę od poziomu podstawowego, poznając zasady tworzenia rodzaju żeńskiego i liczby mnogiej, określenia czasowe oraz przyimki z rodzajnikami. Osiągnij poziom zaawansowany, gdzie czekają na Ciebie czasowniki nieosobowe i zdania bezpodmiotowe, następstwo czasów i trybów, a także wyrażenia włoskie, dzięki którym Twój język włoski będzie jeszcze płynniejszy.

·        Jeśli zaś chcesz opanować język rosyjski, czekają na Ciebie podręczniki do nauki rosyjskiego od poziomu A1 do C1. Dla osób początkujących, nieznających jeszcze alfabetu i zasad pisowni, pierwsza część sprawdzi się świetnie jako samouczek pisania i czytania ze zrozumieniem w cyrylicy. 

5.   Więcej tłumaczenia, mniej wkuwania. Nauka słówek metodą tłumaczenia

Masz już dość nauki słownictwa angielskiego z nudnych podręczników, gdzie musisz zmierzyć się z całą listą słówek? A być może nie wiesz, jak zabrać się za poszerzenie swojego zasobu słownictwa angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym? 

Dobre książki językowe, takie jak Angielski w tłumaczeniach. Słownictwo, pomagają w pokonaniu uczucia niemocy przy nauce słówek. Seria do nauki angielskiego słownictwa w tłumaczeniach proponuje inne podejście do nauki i uczy nowych angielskich słówek od razu w kontekście. Na dodatek na wszystkich poziomach zaawansowania od poziomu początkującego A1 do zaawansowanego C2.

W pierwszej książce do nauki angielskich słówek na poziomie podstawowym znajdziesz ponad 2000 wyrazów po angielsku zebranych w 52 rozdziałach. Każdy rozdział obejmuje inny obszar tematyczny, taki jak rodzina, zakupy, dom, relacje etc.

W drugiej części poznasz i poszerzysz zasób słownictwa językowego po angielsku na poziomie średnio zaawansowanym. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy mając problem z ruszeniem do przodu osiągnąwszy już poziom B1, chcą zrobić progres w swojej nauce języka angielskiego.

Ostatnia część serii zawiera angielskie słownictwo specjalistyczne na poziomie zaawansowanym, obejmujące takie dziedziny jak ekonomia, biznes, medycyna czy prawo. Pozwoli Ci to na osiągnięcie poziomu C2 i wyspecjalizowanie się w interesujących Cię dziedzinach. 

Podręcznik ten świetnie się sprawdzi dla tych, którzy używają języka angielskiego w pracy i chcą osiągnąć poziom zaawansowany angielskiego sprawdzoną metodą.

W serii do nauki słownictwa znajdziesz również książki do nauki hiszpańskiegoniemieckiegofrancuskiego i włoskiego. Kolejne części do nauki tych języków są w przygotowaniu. Nie ma lepszego sposobu na naukę słówek w języku obcym niż ta w kontekście!

6. Pogadajmy o języku! Konwersacje po angielsku

Zależy Ci na tym, by skupić się na komunikacji w języku angielskim i jak najwięcej mówić po angielsku? Szukaszdobrych książek językowych, które nie byłyby tradycyjnymi rozmówkami? Z podręcznikami do nauki angielskiego poświęconym konwersacjom znajdziesz to, czego szukasz! 

W skład zestawu Angielski. Konwersacje A2-C2 wchodzą 3 książki od poziomu podstawowego A2 do zaawansowanego C2. Każda książka liczy 120 dialogów w języku angielskim, które skupiają się na żywym aspekcie języka i jego mówionych wariantach. 

Ucząc się z dialogami nie tylko rozwiniesz swoje umiejętności komunikacyjne po angielsku. Poznasz również ponad 3000 angielskich słówek i wyrażeń przydatnych w codziennym życiu. Po przeanalizowaniu danego dialogu, sprawdzisz swoją zdolność słuchania i czytania ze zrozumieniem wykonując ćwiczenia i odpowiadając na pytania. Umożliwi Ci to również nabranie wprawy w mówieniu po angielsku!

Nagrania MP3 pozwolą Ci na osłuchanie się z językiem angielskim, a w części dla zaawansowanych wyćwiczysz umiejętność rozumienia ze słuchu w przypadku, gdy występują różnego rodzaju zakłócenia komunikacyjne, takie jak szumy czy hałas w barze. 

Bądź gotowy na nieprzebrane morze tematów, jakie poruszysz podczas swoich konwersacji po angielsku. Każde słowo jest na wagę złota!

7. Masz interes w nauce angielskiego? Angielski biznesowy

Zaczynasz karierę zawodową i angielski biznesowy jest Ci niezbędny na drodze rozwoju? Szukasz odpowiedniej książki do nauki języka w biznesie? 

Rozpoczęcie nauki języka biznesowego może otworzyć Ci wiele drzwi! 

Świat pracy i biznesu rządzi się jednak swoimi specyficznymi prawami i słownictwem, które z początku może wydawać się przytłaczające. Z zestawem do nauki angielskiego biznesowego Angielski w tłumaczeniach. Business 1-3 wszystko stanie się prostsze na każdym poziomie zaawansowania!

W każdej książce znajdziesz:

·         35 rozdziałów podzielonych na tematy związane z biznesem, np. accountingproductionlogistics etc.,

·         angielskie słówka niezbędne w każdej dziedzinie, 

·         ponad 800 zdań i wyrażeń wraz z tłumaczeniem na język polski przydatnych w biznesie,

·         wskazówki z uwagami, które uwrażliwią Cię na różne konteksty i sytuacje,

·         synonimy oraz listę często popełnianych błędów,

·         zestaw ćwiczeń konwersacyjnych, które pomogą Ci zastosować wiedzę w praktyce,

·         kurs audio, dzięki któremu przyzwyczaisz ucho do angielskiego biznesowego!

Jeśli angielski to za mało i szukasz pracy z językiem niemieckim, może zainteresować Cię książka do nauki niemieckiego w biznesie. W 40 rozdziałach tematycznych poznasz najważniejsze słownictwo i wyrażenia niemieckie niezbędne w środowisku biznesowym.

8. Używaj języka w każdej sytuacji! Nauka języków obcych w podróży

Wyruszasz w podróż i boisz się, że nie poradzisz sobie w komunikacji w różnych sytuacjach? Znajdujesz tylko zwykłe rozmówki, a czekasz na dobre książki językowe, który poza komunikacją nauczyłyby Cię też języka w praktyce? 

Spokojna głowa! Z książkami do nauki angielskiego z serii „Sytuacje w tłumaczeniach” odkryjesz praktyczny aspekt języka obcego i zaczniesz komunikować się już od samego początku!

Najbardziej przydatne słówka poznasz metodą tłumaczenia całych zdań. Dotyczą one różnych sytuacji komunikacyjnych, które możesz napotkać w podróży bądź podczas dłuższego pobytu za granicą. Znajdziesz tu sytuacje takie jak m.in. zamawianie jedzenia w restauracji, odprawa na lotnisku, wizyta u lekarza czy rozmowa kwalifikacyjna. Ucząc się słówek w kontekście, zapamiętujesz całe wyrażenia, którymi możesz później posługiwać się w codziennym życiu. 

Poza wiedzą leksykalną, poznasz również ważne wskazówki gramatyczne, które pomogą Ci się komunikować w bardziej świadomy sposób. Nagrania MP3 z natywnymi lektorami dadzą Ci okazję przećwiczyć własną wymowę, a także rozumienie ze słuchu.

W tej serii ukazały się poza angielskim książki do nauki:

·         niemieckiego,

·         francuskiego,

·         hiszpańskiego

·         i włoskiego!  

Wykorzystaj sytuacje, by nauczyć się języka, a żadna chwila spędzona na komunikacji nie będzie stracona.

Podziel się z innymi